به گزارش پایگاه خبری ربیع، رئیس شورای اطلاع رسانی و دبیرشورای تامین استان اصفهان در آستانه روز خبرنگار به جمع اصحاب رسانه آمد تا مشکلات و موانعی را که بر سر راه این قشر دارد به صورت تخصصی و رو در رو مورد بررسی قرار دهد .البته در این نشست دو ساعته در مورد  تخلف شهرداری اصفهان در ندادن آگهی های سازمانی به دیگررسانه ها هم خبرنگار کیمیای وطن صحبت هایی با معاون استاندار مطرح کرد که ایشان قول مبسوط بر پیگیری این موضوع دادنند.

محمدرضا جان‌نثاری درادامه در پاسخ به پرسش خبرنگار کیمیای وطن در مورد رسانه ای نبودن برخی از مدیران و عدم پاسخگویی به مطالبات رسانه گفت: باید اجازه دهیم صدای رسانه‌ها بلند باشد زیرا صدای رسانه‌ها صدای مردم است، برهمین اساس باید به صورت قوی اطلاع رسانی صورت گیرد تا صداهای نا به هنجار کمتر شنیده شود.

مسئولانی که استقبال رسانه را به همراه ندارند؛ نمی‌خواهند کار خود را ارتقا دهند

وی توضیحات خود پیرامون سوال خبرنگار کیمیای وطن را بدان جا رساند که  یکی از مزایای رسانه‌ها این است که عیوب را نشان می‌دهند، مسئولانی که استقبال رسانه را به همراه ندارند یعنی نمی‌خواهند کار خود را ارتقا دهند و بهتر از روز گذشته عمل کنند.

وی توضیح داد: شفافیت و پاسخگو بودن یکی از مطالبات و شعارهای جدی دولت سیزدهم است، اگر مسئولی می‌خواهد ذیل دولت عمل کند باید پاسخگو باشد. در جلسات شورای اطلاع رسانی مرزها را مشخص کردیم تا مسئولان به راحتی بتوانند مسائل و اطلاعاتی که می‌توان منتشر کرد را در اختیار رسانه‌ها و افکار عمومی قرار دهند. این در حالی است که مسئولان برای اینکه مصاحبه نکنند و مشکلات حوزه کاری خود را عنوان نکنند به رسانه‌های می‌گویند محرمانه است.

وی با اشاره به اینکه در جلسه شورای اطلاع‌رسانی باید سیاست‌گذاری رسانه‌ای استان و شهرستان را انجام دهیم؛ معتقدم باید مسائل رسانه‌ای استان را از زبان بدنه رسانه بشنویم تاکید کرد: تنها مسئله‌ای در استان محرمانه است که شورای تامین بازگو کردن آن را نهی کرده باشد در غیر این صورت همه مسائل باید مطرح شود.

هر کجا دادی از مردم بلند بوده درکنار آن هم گوش ناشنوایی بوده که صدای مردم را نشینده است

جان نثاری با بیان اینکه هر کجا دادی از مردم بلند بوده درکنار آن هم گوش ناشنوایی بوده که صدا و مطالبه مردم را نشینده است گفت: مسئولان موظف هستند بستری فراهم کنند که خبر به درستی منتشر شود تا از نشر اکاذیب و خلاف واقع توسط برخی افراد جلوگیری شود.

وی رعایت عدالت رسانه‌ای را یک مطالبه به حق دانست و خطاب به روابط عمومی استانداری گفت: اگر برای جلسات استانداری تنها از قشر خاصی دعوت شود عدالت رسانه‌ای رعایت نشده است بلکه باید خبرنگاران به صورت فراگیر دعوت شوند.از شما می خواهیم که همه رسانه ها در این زمینه مورد توجه قرارگیرند.

وی با اشاره به مسائلی که برای خبرنگاران در سفر رئیس جمهور به اصفهان رخ داد، گفت: از همه خبرنگاران عذرخواهی می‌کنم چرا که حقوق آن‌ها در سفر ریاست جمهوری به اصفهان رعایت نشد، امیدواریم در برنامه‌های آتی شاهد این سبک اتفاقات نباشیم .

رئیس شورای اطلاع رسانی استان اصفهان درباره مسائل و مشکلات خاص خبرنگاران گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه راه حل‌ها را مطرح کنند تا توسط مسئولان مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد. اینکه می‌گوییم برای آحاد مردم و مسکن آن‌ها برنامه داریم یعنی اصحاب رسانه‌ها هم در این اولویت بندی‌ها قرار دارند.

زهرا نصیری