به گزارش پایگاه خبری ربیع، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: پیش بینی می‌شود یک میلیون زائر از طریق همدان و با استفاده از اتوبوس به مرز ایران و عراق منتقل شوند.

مصطفی پناهنده در نشست خبری که با موضوع بیان نحوه جابجایی زائرین حسینی در ایام اربعین برگزار شد با اشاره به اینکه همدان به عنوان استان معین وظیفه جابجابی زائران پنج استان مازندران، گیلان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و قم را به عهده دارد، گفت: زائران استان‌های تهران، سمنان و قزوین نیز به شکل گذار از طریق استان همدان به سمت پایانه‌های مرزی هدایت می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه پایانه انقلاب پاسخگوی جابجایی این تعداد از زائرین نیست، عنوان کرد: بنابراین رینگ کمربندی مریانج به عنوان پایانه موقت برای تردد زائران در نظر گرفته شده است.

وی از جابجایی روزانه بین ۵۰ تا ۶۰ هزار زائر از طریق این پایانه خبر داد و گفت: سرویس بهداشتی، نمازخانه و دیگر مایحتاج زائران در این پایانه موقت پیش‌بینی شده و همچنین در این پایانه خدمات فنی نیز به اتوبوس‌هایی که زائران را به شهرهایشان باز می‌گرداند ارائه می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در مقابل ورزشگاه شهیدان حاجی بابایی مریانج لاین هایی برای اتوبوس‌ها طراحی و در صورت نیاز برای توقف موقت زائران، فضای‌های ورزشی و همچنین موکب‌هایی در نظر گرفته شده است.

پناهنده با تاکید بر این که پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۳ میلیون زائر برای حضور در مراسم اربعین عازم عراق شوند، تشریح کرد: در ناوگان خدمات کشوری حمل مسافر ۱۲ هزار اتوبوس فعال است که از این تعداد حدود هشت هزار دستگاه اتوبوس به انتقال و جابه‌جایی زائران اختصاص یافته است.