به گزارش ربیع؛ زهرا امینی در ارتباط با همایش دو روزه “بین‌المللی‌سازی آموزش عالی علوم پزشکی” افزود: در روز نخست همایش، موضوعاتی همچون “مقدمه و آشنایی با فعالیت‌های حوزه بین الملل معاونت آموزشی ستاد وزارت بهداشت” ، “دیپلماسی علمی- آموزشی، آشنایی با سازمان‌های بین المللی” و ” اصول مذاکرات و مکاتبات بین‌المللی در آموزش”، با حضور ۴۵ اساتید صاحب نظر در حوزه بین الملل مورد بحث و تبادل نظر قرارمی گیرد.

وی موضوعات مورد بحث در روز دوم همایش را موضوعاتی چون ” بازاریابی بین المللی” ، “تبادلات آموزشی بین المللی”،” همکاری های مشترک آموزشی در عرصه بین المللی”، “آموزش مجازی بین المللی” و “تضمین و ارتقای کیفیت در آموزش عالی بین المللی” عنوان کرد.

دکتر امینی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سال ۹۷ اقدام به پذیرش دانشجو در عرصه آموزش بین الملل نموده است، گفت: در تمام رشته های پزشکی و پیرا پزشکی پذیرش دانشجو انجام می شود که بیشترین دانشجویان از کشورهای هند، پاکستان، افغانستان بوده و طی انعقاد تفاهم نامه با عراق، از این کشور نیز دانشجو پذیرش می شود.

مدیر توسعه آموزش بین الملل معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: همچنین از کشورهای چون سریلانکا، بنگلادش، استرالیا، یمن، لبنان، کانادا، انگلستان، سوریه، بحرین، عمان نیز پذیرش دانشجو داشته ایم.

دکتر امینی برگزاری این همایش را با حضور معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، مدیر کل همکاری های بین المللی وزارتخانه، دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، جمعی از مسئولین و اساتید دانشگاه و همچنین بیش از ۵۰ نفر از اساتید و کارشناسان حوزه بین الملل از ۴ دانشگاه یزد، شهرکرد، اصفهان و کاشان بیان کرد.

شایان ذکر است این کارگاه آموزشی با همکاری وزارت بهداشت و کالج بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می گردد.

پریسا خاکبازان