به گزارش پایگاه خبری ربیع، هفته دوم لیگ قهرمان آسیا در حالی به پایان رسید که نمایندگان ایران با ۳ شکست و تنها یک تساوی تقریباً دست خالی این رقابت‌ها را ترک کردند.

دیدارهای هفته دوم لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ باشگاه‌ها در ناحیه غرب آسیا روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری در چهار گروه برگزار شد که نتایج خوبی را برای نمایندگان فوتبال ایران به همراه نداشت.

استقلال که در گروه اول این رقابت‌ها حضور دارد پس از تساوی در هفته نخست این مسابقات مقابل الشرطه عراق به مصاف الاهلی عربستان در کشور کویت رفت که با شکست دو بر یک شاگردان فرهاد مجیدی همراه بود.

دیداری که استقلالی‌ها می‌توانستند با حداقل یک امتیاز از زمین مسابقه خارج شوند اما پنالتی وریا غفوری در نیمه اول را دروازه بان الاهلی دفع کرد تا آبی پوشان با توجه به اشتباه داور مسابقه که گل سالم ارسلان مطهری را در دقیقه ۸۸ به اشتباه آفساید اعلام کرد تن به شکست دو بر یک دهند تا شرایط پیچیده‌ای در جدول مسابقات در پایان هفته دوم پیدا کنند.

شهرخودرو نیز که نخستین دیدار مرحله گروهی خود را با باخت دو بر صفر مقابل الهلال عربستان پشت سر گذاشته بود در گروه B میهمان پاختاکور ازبکستان بود. نمایش ضعیف شاگردان مجتبی سرآسیابی سبب شد تا این تیم مقابل نماینده ازبکستان نیز تن به شکست سنگین سه بر صفر بدهد تا امید خود را در اولین حضور نماینده مشهد در لیگ قهرمانان آسیا کمرنگ‌تر از قبل کند. تیمی که به نظر می‌رسد توان مبارزه در مسابقات آسیایی را ندارد و به راحتی تن به شکست می‌دهد.

پرسپولیس در گروه C لیگ قهرمانان آسیا تنها نماینده ایران در هفته دوم بود که توانست امتیاز به دست آورد.

شاگردان یحیی گل محمدی پس از شکست دو بر صفر مقابل الدحیل بازی تهاجمی مقابل شارجه امارات انجام دادند اما اشتباهات خط دفاعی سرخ‌ها در نیمه اول و بازی احساسی این تیم در نیمه دوم مانع از کسب سه امتیاز شد تا سرخ‌ها تن به تساوی دو – دو مقابل حریف اماراتی خود بدهند.

تیم فوتبال سپاهان نیز در گروه چهارم این مسابقات نتوانست درخشش خود در هفته اول مقابل العین را این بار پیش روی شاگردان ژاوی در السد قطر تکرار کند. شاگردان امیر قلعه نویی که بازی کم اشتباهی را مقابل العین داشتند تا با چهارگل در هفته نخست برای تیم‌های باشگاهی آسیا خط و نشان بکشند در بازی دوم مقابل السد حرفی برای گفتن نداشتند و شاگردان ژاوی هربار در نیمه دوم این بازی اراده کردند توانستند به راحتی به گل برسند و شکست تلخ سپاهان را با سه گل رقم بزنند.

هفته دوم در حالی برای باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا با تلخی به اتمام رسید که تنها اندوخته چهار نماینده ایران، یک امتیاز از ۱۲ امتیاز ممکن بود.

الهلال، النصر، الاهلی و التعاون چهار نماینده سعودی‌ها در این فصل از رقابت‌ها موفق شدند در روز دوم رقابت‌ها به چهار برد شیرین برابر رقبای خود رسیده و حداکثر امتیازات این روز یعنی ۱۲ امتیاز از ۱۲ امتیاز ممکن را به حساب خود واریز کنند. نکته جالب‌تر این که هر چهار تیم حریفان خود را با دبل از پیش رو برداشته و در هر چهار بازی نیز مهاجمان مرد اول مصاف‌ها لقب گرفتند.

همین اتفاق سوژه خوبی برای رسانه‌های سعودی بود تا با پرداختن به نتایج و اتفاقات مشابه برای نماینده‌های عربستان در گروه‌های چهارگانه از آنها به عنوان مدعیان اول صعود نام برده در این بین به التعاون رقیب آتی پرسپولیس در لیگ قهرمانان لقب شگفتی ساز این رقابت‌ها را بدهند.

تنها اتفاق جالب برای تیم‌های ایرانی در این هفته حضور مربی تازه وارد تیم ملی در دیدار استقلال و پرسپولیس بود. دراگان اسکوچیچ برای تماشای بازی‌های استقلال و پرسپولیس به کویت و امارات سفر کرد و ستاره‌های این دو تیم را از نزدیک بررسی کرد.

به هر حال هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا برای تیم‌های ایرانی هفته خوش آیندی نبود و باید تا ۱۲ اسفند منتظر بمانیم و ببینیم که در هفته سوم تیم‌های ایرانی چه نتایجی را از این رقابت‌ها کسب خواهند کرد.