به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، حجت‌الاسلام عابدین رستمی  اظهار داشت: مسلمانان در هفته وحدت به مشترکات اسلام که شامل نماز، قرآن، دستورات الهی و… است پایبند باشند و اجازه ورود و دخالت دشمنان به امور داخلی خود را ندهند بر همین اساس هفته وحدت، جبهه واحد در مقابله با دشمنان اسلام ایجاد می‌کند.

وی در مورد برنامه‌های هفته وحدت تصریح کرد: همانند سایر شهرهای کشور در قروه نیز مراسم خاصی در این هفته برگزار می‌شود که شامل دیدار علمای اهل تشییع با اهل تسنن، مولودی خوانی، اقامه نماز جماعت وحدت، جشن‌های مذهبی و… است.

رستمی با اشاره به نماد هفته وحدت اذعان داشت: نماد اصلی این هفته تاکید بر پیروی از اخلاق پیامبراکرم حضرت محمد(ص)، وحدت آفرینی و ترویج سیره اخلاقی و شخصی ایشان در جامعه است.

امام جمعه قروه در مورد مهمترین پیام هفته وحدت گفت: ایجاد برادری و دوستی میان اهل تشیع و تسنن و مقابله آنان با دشمنان اسلام از ویژگی‌های وحدت است و ضرورت دارد مسلمانان روح این هفته را در تمام روزهای زندگی جاری کنند.

رستمی در مورد علت نامگذاری هفته وحدت گفت: به روایت علمای اهل تسنن از ۱۲ ربیع الاول که شب میلاد پیامبر است و به روایت علمای اهل تشیع تا ۱۷ ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) هفته وحدت نامگذاری شده است.

وی مهمترین نقطه مثبت هفته وحدت را رحمت خداوند بر بندگانش دانست و گفت: خداوند دوستدار مسلمانان بعنوان امت واحد است و بر همین اساس اهل تشیع و تسنن زمانی به آرامش خواهند رسید که از اختلافات دوری کنند و جا پای مشترکان پیامبر قرار دهند.

امام جمعه قروه افزود: در سال‌های اخیر شاهد جنگ‌های داخلی میان رو کشور مسلمان عراق و سوریه بودیم که علت آن عدم وحدت و دخالت دشمنان اسلام در این کشورها بوده است که نتیجه‌ای جز کشتار و غارت به همراه نداشته است.

رستمی با اشاره به وحدت میان مردم ایران تصریح کرد: نمونه شاخص وحدت میان مردم اهل تشیع و تسنن ایران در ۸ سال جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه کشورمان بود که به جهانیان اثبات شد و رشادت و از خودگذشتگی مردم و پیشمرگان مسلمان کرد موجب شد جمهوری اسلامی ایران علیه تجاوز و باطل پیروز شود.که این حرکت نشان از وحدت عملی بود.

انتهای پیام/