هشتمین یادواره شهید تندگویان و شهدای صنعت نفت، آذرماه امسال به میزبانی شرکت گاز استان اصفهان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، به منظور برنامه ریزی برای برگزاری هشتمین یادواره شهید تندگویان و شهدای  صنعت نفت ،کمیته ای اجرایی با حضور مسئولین امور ایثارگران شرکت ملی گاز ایران  و تعدادی از مدیران شرکت گاز استان اصفهان صبح روز یک شنبه ۵ مهر ماه در شرکت گاز استان اصفهان برگزار گردید.

لازم به ذکر است،در نخستین جلسه ی این کمیته اجرایی، سید مصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی به خصوص شهید والامقام  محمدتندگویان گفت: تجلیل از مقام شامخ شهداء وجانبازان وخانواده های معظم آنها برای همه یک تکلیف است و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز بارها بر این موضوع تاکید و سفارش نموده اند.

وی، با اشاره به اینکه استان اصفهان بالغ بر ۲۳ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز تقدیم انقلاب و دفاع مقدس نموده است بیان داشت: تعدادی از آنها مربوط به صنعت نفت استان اصفهان است.

مهندس علوی افزود  فضای  معنوی ناشی از حضور خانواده معظم شهداء ، جانبازان  و ایثارگران موتور محرک کارکنان این صنعت در استان است که به نحو شایسته ای در خدمت رسانی به مردم موثر می باشد

در ادامه حصارکی، رییس امور ایثارگران شرکت ملی گاز ایران، نیز با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء و همچنین فرهنگ ایثار و شهادت از اهداف اصلی برگزاری این یادواره است گفت: صنعت نفت در طی هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۵۵ شهید تقدیم انقلاب نموده است و هرساله به پاس بزرگداشت  این شهدای گرانقدر ، بویژه شهید تندگویان مراسمی با حضور خانواده های معظم آنها بر گزار می شود لذا بر اساس مصوبه امور ایثارگران وزارت نفت، مقررگردیده هشتمین دوره این یادواره در سال جاری به میزبانی شرکت گاز استان اصفهان برگزار گردد.

حصارکی بیان داشت: در این مراسم ۱۳۰ خانواده معظم شهداء و جانبازان بالای ۷۰ درصد صنعت نفت که در استان اصفهان سکونت دارند حضور خواهند یافت.

وی افزود: تلاش می شود مراسم یادواره شهید تندگویان و شهدای صنعت نفت حتی الامکان در۲۹ آذر ماه سال۹۵ همزمان  با سالروز تشییع پیکر مطهر شهید تندگویان با حضور مهندس زنگنه، وزیر نفت و سایر مسئولان ارشد صنعت نفت برگزار گردد.