دبیر اجرایی هشتمین اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان گفت: هشتمین اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان همزمان با شهادت امام صادق(ع) و با سخنرانی نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز، حجت‌الاسلام عبدالامیر خطاط  درباره برگزاری هشتمین اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان اظهار داشت: هشتمین اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان ۹ مرداد همزمان با ۲۵ شوال مصادف با سالروز شهادت امام صادق(ع) با سخنرانی آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان در مدرسه علمیه امام صادق(ع) چهارباغ برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری یادواره‌های شهرستانی در ۲۱ شهر افزود: هشتمین اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان با محوریت ۱۵۰ شهید طلبه و روحانی مدرسه علمیه امام صادق(ع) برگزار می‌شود. این مدرسه حدود ۱۰۰ حجره دارد و هر حجره چند شهید را به انقلاب و نظام اسلامی تقدیم کرده است.

دبیر اجرایی هشتمین اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان بیان کرد: استان اصفهان ۵۵۷ شهید تقدیم به انقلاب و نظام اسلامی کرده و محل تولید و تحصیل این شهدا در استان اصفهان است. در واقع با مقایسه این تعداد شهید با جمعیت طلاب استان اصفهان در دهه ۶۰، حدود یک‌ششم طلاب حوزه علمیه اصفهان به شهادت رسیده‌اند.

وی گفت: ملاقات با خانواده‌های شهدا، طراحی پوستر، ساخت یادمان و رونمایی از کتاب ویژه ۱۵۰ شهید مدرسه علمیه امام صادق(ع) از جمله برنامه‌هایی است که برای اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام خطاط با اشاره به برپایی قافله عزاداری شهادت امام صادق(ع) گفت: این قافله از در یکی از مدارس علمیه دارالحکمه و  صدر بازار حرکت کرده و با حضور در مدرسه علمیه امام صادق(ع) اجلاسیه را آغاز می‌کند.

وی با بیان اینکه شهید حجت‌الاسلام علی اکبر اژه‌ای به عنوان شهید شاخص قشر طلبه و روحانی استان اصفهان انتخاب شده‌اند، تصریح کرد: این شهید والامقام نقش ویژه‌ای در قبل از انقلاب داشتند و با سخنرانی‌های خود به هدایت مردم می‌پرداختند و با شهید دکتر بهشتی و شهید مطهری همگام بودند که در حادثه حزب جمهوری به شهادت رسیدند.

دبیر اجرایی هشتمین اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان خاطرنشان کرد: امسال برنامه‌های مختلفی همچون تهیه فیلم و مستند تلویزیونی برای معرفی شهدای طلبه و روحانی در نظر گرفته شده بود که به علت بالا بودن هزینه‌ها طرح‌ها و برنامه‌های در نظر گرفته شده به مرحله اجرا در نیامده است.

وی گفت: قرار است هر ساله برگزاری یادواره‌ها و اجلاسیه استانی شهدای طلبه و روحانی برگزار شود تا طلاب جوان هر چه بیشتر با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.