به گزارش پایگاه خبری ربیع، مراسم پایان کار پروژه‌های نهال‌کاری در حوزه آبخیز محمود آباد قم با حضور مسعود منصور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، سمیعی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان، اشرفی‌زاده مشاور رئیس سازمان، سجادی مشاور رئیس و مسئول هماهنگی امور استان‌ها، شعاعی سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم و محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم برگزار شد.

این پروژه‌ها با اولویت کاشت نهال بادام کوهی در بخش جنگل، اسفناج وحشی در بخش مرتع و بیابان در مساحتی بیش از هزار و ۲۵۴ هکتار با هزینه‌ای بالغ بر چهار میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان به پایان رسیده است.

مسعود منصور طی سخنانی در این مراسم با بیان اینکه مهم‌ترین رسالت ما حفظ آب، خاک و پوشش گیاهی است، اظهار کرد: ما با کار آبخیزداری به دنبال جلوگیری از فرسایش خاک و کاهش خطرات سیلاب هستیم و به افزایش ثبات خاک کمک می‌کنیم و در نهایت به افزایش سرسبزی خواهیم رسید.

وی با اشاره به اینکه مشارکت مردم در حوزه منابع طبیعی بسیار جدی و محور اصلی است، عنوان کرد: امسال ۳۴۰ تشکل ایجاد شده است که این تشکل‌ها ده‌ها هزار عضو دارند و به غیر از آن‌ها، ۷۰ هزار همیار طبیعت با منابع طبیعی مشارکت دارند.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با تاکید بر اینکه مردم به عنوان خیرین آبخیزداری در طرح‌های آبخیزداری مشارکت می‌کنند، مطرح کرد: در برخی از عرصه‌ها همانند زراعت چوب و گیاهان دارویی این مشارکت بیشتر مشاهده می‌شود.