به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  ایسنا؛ جدای از عکاسی نجومی علمی، این رشته به عنوان یک کار هنری علاقمندان به اخترشناسی را به خود جلب کرده  و باعث شده در سراسر جهان، علاقمندان با ابداع روش‌های مختلف زیبایی‌های اعجاب‌انگیز عظمت خلقت را به نمایش بگذارند.

عکاسان نجومی ساعات زیادی را صرف شکار تصاویر هنری از فضا می‌کنند و گرچه عکس‌های زیبایی از حرکت ستاره‌ها-چه در حال حرکت که به صورت خط نورانی دیده می‌شوند و چه نقطه‌ای و ثابت می‌گیرند- اما عکاسی از اعماق آسمان به ویژه کهکشان‌ها موجب خلق تصاویر زیبای فوق العاده‌ای شده است. در این میان می‌توان گفت کهکشان راه شیری که منظومه شمسی ما نیز بخشی از آن به حساب می‌آید جایگاه ویژه‌ای دارد.

آنچه می‌بینید  یک منظره ۳۶۰ درجه است که از بالای قلعه تاریخی “کاستل راک دروایراراپا” در نیوزیلند گرفته شده است. این قلعه در ارتفاع ۱۶۲ متری از سطح دریا قرار دارد و فانوس دریایی “کاستل پوینت” هم در انتهای دیگر ساحل دیده می شود در ارتفاع ۶۲ متری زمین است.

در این عکس مرکز کهکشان راه شیری به سمت شرق اقیانوس امتداد یافته و ابرهای کوچک و بزرگ ماژلانی را می‌توان در سمت چپ آن مشاهده کرد. روشنایی صبح کاذب در پایین سمت راست گنبد آسمان دیده می‌شود. این تصویر شامل ۳۲ عکس است که با استفاده از یک نرم افزار ویژه رایانه‌ای با هم ترکیب شده‌اند.

انتهای پیام/