به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از گرگان، حجت‌الاسلام سید ناصر میرمحمدیان ظهر امروز در مراسم تجلیل نوگلان حسینی و کاروان‌های پیاده ۲۸ صفر استان گلستان اظهارکرد: نوگلان حسینی به عنوان سفیران کوچک تبلیغ دین هستند و هدف از برگزاری این مسابقات شناسایی استعدادها و پرورش اخلاق و آداب صحیح خادمی را در نوجوانان بود.

وی مردمی کردن تبلیغ را مسئله‌ای مهم خواند و نقش نوگلان حسینی را در این زمینه موثر دانست و تصریح کرد: باید از همه ظرفیت‌های درونی استفاده کنیم.

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه باید از ابزارهای نوین در راستای سازماندهی مبلغ دین استفاده کنیم، افزود: جبهه انقلاب اسلامی از گستره جغرافیایی فراتر رفته و این مهم به یک جریان تبدیل شده است.

* راهپیمایی اربعین زمینه‌ساز تمدن‌سازی اسلامی است/ تمرین و آموزش شاکله موفقیت نوگلان حسینی در امر تبلیغ دین است

میرمحمدیان با اشاره به حرکت جهانی و عظیم اربعین حسینی ابراز کرد: راهپیمایی اربعین زمینه‌ساز تمدن‌سازی اسلامی است و این حرکت بزرگ مقدمات ظهور منجی عالم بشریت را فراهم می‌کند.

وی تمرین و آموزش را شاکله موفقیت نوگلان حسینی در امر تبلیغ دین دانست و گفت: باید برنامه‌ریزی خوب و مناسبی برای نسل جوان، پویا و بااستعداد که در این مسیر پا گذاشتند داشته باشیم.

* حدود ۵۰۰ نفر در مسابقات نوگلان حسینی در استان گلستان شرکت کردند

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گلستان نیز در این مراسم گفت: حدود ۵۰۰ نفر در مسابقات نوگلان حسینی در استان گلستان شرکت کردند و افراد در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی برگزار شد و نهایتا چهار نفر منتخب این مسابقات شدند.

حجت‌الاسلام سایری از نوگلان حسینی به عنوان مداحان آینده نام برد و افزود: با پرورش نوجوانانی که به این عرصه پا گذاشتند تلاش داریم تا پیرایه‌ها و خرافات هر چند کم را در استان حذف کنیم.

انتهای پیام/