به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل ازفارس،  مرتضی فاضلی‌عارف صبح امروز  با اشاره به دلیل تأخیر در ساخت پل عابر پیاده شهرک «ویلا‌شهر» اظهار کرد: در شهرداری گرگان، طراحی پل عابر پیاده شهرک ویلاشهر انجام شده است در حالیکه دو بار برای اجرای ساخت این پل مناقصه برگزار کردیم متأسفانه کسی در مناقصه شرکت نکرد.

وی تصریح کرد: به غیر از پل عابر پیاده شهرک ویلاشهر، طراحی سه پل دیگر در کمربندی و شهرک‎های متفاوت انجام شده است حتی برای اینکه حساسیت ما در شهرک ویلاشهر بیشتر بود مناقصه این پل را به صورت جداگانه برگزار کردیم اما پیمانکاری حاضر به شرکت در این مناقصه نبود.

معاون شهرداری گرگان، نوسانات قیمت در بازار آهن‌آلات را یکی از دلایل مهم خودداری پیمانکاران از شرکت در مناقصه‎ها عنوان کرد و افزود: نوسانات قیمت این اجازه و ریسک را به پیمانکاران نمی‎دهد که بخواهند در یک بازه زمانی کوتاه اقدام به ساخت پل عابر پیاده کنند با توجه به اینکه باید به قیمت روز، هزینه ساخت پل را تعیین کنند.

عارف بیان کرد: مجبور هستیم براساس شرایط خود را وفق دهیم تنها کمکی که می‎توانیم در این شرایط داشته باشیم این است که مناقصات را در فواصل زمانی کوتاه برگزار کنیم تا پیمانکاران در این مناقصات شرکت کنند.

وی ابراز امیدواری کرد ساخت پل عابر پیاده شهرک ویلاشهر تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

معاون شهرداری گرگان خاطرنشان کرد: از وزن و زیبایی پل شهرک ویلاشهر کم می‎کنیم تا قیمت معقول‎تر شود و پیمانکاران تمایل برای شرکت در مناقصات داشته باشند با این وجود پیش‎بینی می‌شود ظرف چند روز آینده بازار آهن به ثبات برسد و پیمانکاران برای عملیات اجرایی عمرانی شهر در مناقصه‎ها شرکت کنند.

عارف اضافه کرد: بسیاری از پروژه‎های سطح کشور دستخوش نوسانات قیمت شده‎اند و تنها پروژه پل عابر پیاده شهرک ویلاشهر نیست که با چنین مشکلی مواجه شده است.

*ساخت روگذر افسران در موعد مقرر

معاون شهرداری گرگان به وضعیت ساخت روگذر افسران اشاره کرد و گفت: طبق قرارداد پیمانکار ظرف مدت یک سال این پروژه افتتاح می‎شود.

عارف با بیان اینکه پروژه زیرگذر با روگذر متفاوت است، گفت: در پروژه‎‎های زیرگذر به دلیل آنکه هم زمان چند پیمانکار می‎توانند با هم کار را انجام دهند به طبع می‎توان زمان ساخت را کوتاه‌تر کرد اما در پروژه‎های روگذر چون تمام اتفاقات به هم وابسته‎اند و فعالیت چند پیمانکار با هم امکان‌پذیر نیست نمی‎توان زمان را چندان فشرده کرد.

انتهای پیام/