جانشین پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس  در گفتگو با خبرنگار ربیع گفت: نیروی هوایی از اولین روز دفاع مقدس به صورت منسجم وارد شد و حتی در دومین روز جنگ طی عملیات کمان ۹۹ با بیس از ۱۴۰ فروند، مواضع دشمن را در هم کوبید.

امیر نوری  اضافه کرد: عملیات‌های دیگری مانند حمله به اچ۳ که در تاریخ عملیات‌هایی هوایی جهان ثبت شده است و عملیات شهید دوران که موجب شد اجلاس سران در عراق برگزار نشود، از دیگر عملیات‌های بزرگ نیروی هوایی است.

نوری خاطر نشان کرد: هیچ عملیاتی نیست که نیروی هوایی در آن نقش نداشته باشد و همواره عملیات‌های خلبانان نیروی هوایی موجب دلگرمی نیروهای مسلح بوده، همچنین پشتیبانی از کشتی‌ها و نفتکش‌ها سبب شد صادرات ایران در ۸ سال دفاع مقدس قطع نشود.

جانشین پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان با اشاره به آغاز فعالیت جهاد خودکفایی نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: نهضت قطعه‌سازی به ساخت جنگنده‌های کوثر و صاعقه منجر شد و امروز  آموزش صفر تا صد خلبانی در ایران اسلامی با بهترین کیفیت انجام می‌شود و سلاح‌ها و جنگ‌افزارها مورد نیاز مانند موشک هوا به هوای فکور۹۰ در داخل تولید می‌شود و سالیانه شاهد افتتاح چندین پروژه هستیم.

زهرانصیری