نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار با اسقف اعظم بابگن چاریان، حضرت مسیح (علیه‌السلام) را پیامبر رحمت و عطوفت دانست و کسانی که به نام پیروی از آن حضرت در دنیا جنگ و خونریزی به پا می‌کنند را کافر برشمرد.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان ،آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار اسقف اعظم بابکن چاریان، پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران، رئیس هیئت مذهبی، رئیس مجمع نمایندگان و رئیس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران و تعدادی از اعضا با بیان اینکه دستور دین ما این است که به همه انبیاء الهی احترام بگذاریم، گفت: در واقع انبیاء الهی، انبیاء ما نیز هستند، همه پیروان انبیاء الهی نیز مورد احترام ما هستند و اگر هم قرار به مباحثه باشد با استدلال با هم مباحثه خواهیم کرد و هیچ‌گونه مقابله‌ای با هم نخواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه مسلمانان در هیچ کجای دنیا با ادیان الهی مقابله ندارند، اظهار کرد: مسلمانان هرگز اهل جنگ نیستند و همواره اهل صلح هستند و پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) نیز فرمودند که من مبعوث شدم برای مدارا با مردم همانگونه که به رسالت مبعوث شدم.

امام جمعه اصفهان گفت: اعتقاد ما مقابله با ادیان نیست و دستور دین اسلام این است که اسلام به زور نیست بلکه با استدلال است.

وی با بیان اینکه سران کفر که در دنیا جنگ و خونریزی به پا می‌کنند هیچکدام از انبیا و ادیان الهی را قبول ندارند، تصریح کرد: برخی در جهان خود را پیروان مسیحیت می‌دانند و ادعای مسیحیت می‌کنند اما ما آن‌ها را به عنوان مسیحی قبول نداریم چراکه خونریزی و جنگ به پا می‌کنند در حالی که حضرت مسیح (علیه السلام) پیامبر رحمت است و در بین همه پیامبران، به پیامبر عطوفت و مهربانی شهرت دارد.

طباطبایی‌نژاد تاکید کرد: ما کسانی که در دنیا جنگ راه می‌اندازند و خونریزی می‌کنند را نه به عنوان یهودی، نه به عنوان مسیحی و نه به عنوان مسلمان قبول نداریم و این‌ها کافر هستند.

وی افزود: بسیاری از جنگ افروزان و مستکبران عالم مدعی پیروی از دین مسیح هستند اما قطعاً حضرت مسیح از این‌ها راضی نیست.

نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شکر خدا ما با مسیحی‌های ایران و با مسیحی‌های دنیا که به معنای واقعی پیرو حضرت مسیح باشند دوست و رفیق هستیم و در کنار هم همراه با صلح زندگی می‌کنیم.

وی در ادامه گفت: داعشی‌ها نیز خود را مسلمان می‌دانند اما ما آن‌ها را به هیچ عنوان مسلمان نمی‌دانیم بلکه داعش مزدور دشمن است و هیچ کدام از رفتار پلید آن‌ها به اسلام ارتباط ندارد.