نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای نجات کشت امسال برنج‌کاران لنجان باید به صورت اورژانسی وارد عمل شد چون زیان سنگینی متوجه این برنج‌کاران می‌شود.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ، محسن کوهکن : پیرامون موضوع عدم کشت برنج در استان اصفهان اظهار داشت: در این راستا نخستین مطلبی که باید به حالت اورژانسی برای رفع مشکل برنج‌کاران لنجان دنبال شود این است که باید ظرف یکی دو روز آینده به فکر نجات کشت امسال این برنج‌کاران بود چرا که ضرر و زیان سنگینی متوجه کشاورزان این منطقه می‌شود.

وی افزود: هرچند سطح زیر کشت برنج در این منطقه نسبت به گذشته کمتر شده اما احساس برنج‌کاران این است که براساس حق‌آبه‌ای که از رودخانه زاینده رود داشته‌اند اقدام به کشت برنج کرده و کشت دیگری نداشته‌اند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع بدتر در این زمینه انجام کار توجیهی است، یعنی قرار است اقدام توجیهی انجام دهیم تا آنها را برای همراهی و همگانی در زمینه کشت جایگزین آماده کنیم، این در حالی است که با توجه به ضرر و زیان رخ داده فضا بدتر و بستر برای اقدام توجیهی آماده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه قبل از کشت امسال فقط در این حد به کشاورزان اعلام شده است که برنج نکارید، چون آب نیست، گفت: این توصیه صورت گرفته است اما در مقابل هیچگونه اقدام عملی در راستای برگزاری کلاس‌های توجیهی و صحبت با نمایندگان کشاورزان انجام نشده است، بنابراین کشاورزان با چنین شرایط اقتصادی همچون گذشته کشت خود را انجام داده‌اند.

کوهکن ادامه داد: مرکز و شورای آب تصمیم گرفته‌ است اما استان همچنان بر مشی عدم اختصاص پیش می‌رود و از این جهت کشاورزان دچار ضرر می‌شوند، با این حال امیدوارم مسئولان استان برای نجات محصول سال جاری که ممکن است از بین برود تلاش کنند در غیر این صورت قطعا در پرونده کسانی که متولی امر کشاورزی هستند و همچنین کسانی که در زمینه توزیع و تأمین آب مسئولیت دارند، نقطه سیاهی ایجاد خواهد شد.