به گزارش پایگاه خبری ربیع، «مجموعه فیلم‌های مستند کارستان»، فیلم «شاعران زندگی» ۱۴ مهرماه (۶ اکتبر) در “جشنواره فیلم ایرانیان” در وین اتریش به نمایش در می‌آید. این فیلم در بخش «آن روزها» حضور دارد که سینمای ایران در این بخش از منظرهای مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین این فیلم مستند در ۱۹ مهرماه (۱۱ اکتبر) در “جشنواره اینسبراک ” اتریش نمایش داده می‌شود. جشنواره اینسبراک از ۱۸ تا ۲۱ مهرماه (۱۰ تا ۱۳ اکتبر) با موضوع طبیعت و محیط‌زیست در سه بخش داستانی، مستند و انیمیشن برگزار می‌شود.

حضور در بخش پانوراما چهارمین جشنواره بین‌المللی مستندهای محیط‌زیستی “بوزکادا” در ترکیه از ۱۹ تا ۲۳ مهرماه (۱۱ تا ۱۵ اکتبر) از دیگر حضورهای بین‌المللی فیلم «شاعران زندگی» است.

همین‌طور این فیلم در اولین دوره “جشنواره بین‌المللی فیلم زنان” که از ۵ تا ۹ آبان (۲۷ تا ۳۱ اکتبر) در شهر کوبلنتس آلمان برگزار می‌شود، حضور خواهد داشت.

مستند «شاعران زندگی» که در گروه سینمایی هنر و تجربه در حال اکران است، روایتی شاعرانه از زندگی، کار و دغدغه‌های شیرین پارسی، شالی‌کار، فعال محیط‌زیست و فعال اجتماعی در حوزه زنان است.

گفتنی است «شاعران زندگی» پیش‌تر در “جشنواره بین‌المللی فیلم سبز سئول” در کره‌جنوبی “جایزه ویژه هیئت‌داوران” و همچنین در “ششمین جشنواره بین‌المللی سبز” تهران “جایزه ملی” را دریافت کرده است

ایلنا/۲۲۵