به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس از قزوین، این روزها که بازار ملتهب است و هر روز خبرهای بد از وضعیت اقتصادی می‌خوانیم ایمان یافته‌ایم در یک جنگ اقتصادی بزرگ قرار داریم که معیشت و اقتصاد مردم را مورد هجمه قرار داده است چراکه دشمن در سال‌های گذشته تلاش کرد که نگاه مردم را از حوزه بومی‌سازی به بیرون ببرد.

مقام معظم رهبری در یازده سال گذشته نامگذاری شعار سال را معیشت و اقتصاد مردم در نظر گرفته‌اند معظم‌له با تیزبینی هدف گذاری دشمن را می‌بینند و ما نیز باید در این حوزه جدیت داشته باشیم.

اما همیشه در بحران بوده است که سپاه به عنوان یک نهاد مردمی وارد میدان شده است و امروز نیز مردم منتظر همین اقدام هستند، به دنبال پیگیری اقدامات سپاه در این حوزه موفق شدیم در یکی  از این جلسات شرکت کنیم. جلساتی که هرکدام از شرکت‌کنندگانش دل‌هایی سبز داشتند ولی لباس سبز خود را به ناچار در پس دل‌های بزرگشان پنهان کرده‌اند تا زالوصفتان اقتصادی را به دام بیاندازند.

این جا هر فرد یک شماره دارد ولی شماره‌هایی که مانند بازیکنان فوتبال مورد تشویق تماشاگران قرار نمی‌گیرند. کشف انبار بزرگ احتکار در آبیک فرصتی شد تا با یکی از مسؤولان اطلاعات سپاه قزوین همکلام شوم.

اسمش را که نمی‌توانم در خبر بگویم ولی من حاج کریم صدایش می‌کنم، می‌گوید: در دوران دفاع مقدس مردم هرچه که در خانه داشتند را به جبهه‌ها می‌فرستادند اما امروز چه اتفاقی افتاده که عده‌ای بر عکس مردم آن زمان اجناس خود را احتکار می‌کنند؟

این اطلاعاتی سپاه معتقد است باید با محتکرین با اشد مجازات و جدی و انقلابی برخورد شود و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین به طور ویژه کشف و شناسایی این لانه‌های خطرناک را در دستور کار خود قرار دادند.

همین دیروز بود که حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی از شناسایی ۵ انبار احتکار لوازم خانگی در استان قزوین خبر داد و گفت: با تلاش همکاران نیروی انتظامی و اطلاعات سپاه ۵ انبار که در آن نزدیک به ۳۰ هزار کالای اساسی و ضروری احتکار شده بود؛ شناسایی و پلمب شد.

وی ارزش کالا‌های کشف شده را حدود ۳۰ میلیارد تومان برآورد کرده بود که شامل لوازم خانگی، انواع شوینده، مواد غذایی و تجهیزت پزشکی است.

به گفته دادستان قزوین احتکارکنندگان بدانند که دستگاه قضایی در برابر آنان کوتاه نخواهد آمد و منتظر برخورد قاطعانه و بدون اغماض قوه قضاییه باشند.

داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس هم ضمن تقدیر از عملیات‌های سپاه به خبرنگار فارس می‌گوید: معتقدم اعلام اسامی متخلفان و مفسدان اقتصادی به جامعه جنبه بازدارندگی دارد و باید اسامی آنها منتشر شود، البته این کار باید بعد از حکم قطعی و دقیق و با حفظ آبروی افراد انجام شود.

بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس نیز عنوان می‌کند: در این شرایط که مردم منتظر عملکرد دولتمردان و کارگزاران حاکمیتی برای مقابله با متخلفان و محتکران هستند، اقدام به موقع نیروهای بسیجی موجب اطمینان خاطر آن‌ها می‌شود که امیدواریم این ضرب‌العجل ادامه داشته باشد.

حجت الاسلام نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری قزوین نیز در دیدار مسؤولان قضایی استان با مردم قزوین در مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) اظهار کرد: امروز بخشی از مشکلات اقتصادی کشور علی الخصوص نابسامانی در بازار به دلیل تحریم‌های دشمنان است و بخشی به خاطر بی تدبیری و عدم نظارت صحیح مسؤولان و سوءاستفاده سودجویان و فرصت طلبان است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان داشت: بحمدالله دستگاه قضایی استان و در راس آن دادستانی به عنوان مدعی العموم اقدامات بسیار خوبی را در جهت شناسایی انبارهای احتکار لوازم ضروری، مخلان و سودجویان نابسامانی بازار، گرانفروشان داشته اند که نتیجه این اقدامات شناسایی چندین انبار احتکار لوازم با بیش از ۲۰ هزار کالای ضروری به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه عملکرد نظارتی دستگاه‌های متولی باید افزایش یابد، افزود: نبود یک نظارت دقیق و مستمر در بازار توسط دستگاه‌های اجرایی موجب شده بود که فرصت طلبان از این خلع نظارتی سوءاستفاده کنند و نابسامانی بازار را برای رسیدن به منفعت شخصی خود تشدید کنند.

سیده حمیده زرآبادی دیگر نماینده قزوین در مجلس با اشاره به کشف انبارهای احتکار کالاهای اساسی مردم در استان اظهار کرد: باید با محتکران و ایجادکنندگان این وضعیت بد بازار از سوی دستگاه قضا برخورد قاطع و جدی صورت بگیرد.

سازمان اطلاعات سپاه قزوین در اقدامی ضربتی چهار انبار بزرگ کالا و مواد غذایی احتکار شده در بویین زهرا را کشف کرد که این کشفیات شامل یک انبار بزرگ لوازم یدکی و تجهیزات موتوری اتومبیل‌های خارجی به ارزش چندین میلیارد تومان، دو انبار مواد غذایی شامل حبوبات کانادایی و روغن خوراکی به حجم تقریبی ۳۰ تن و یک انبار بزرگ مواد شوینده و بهداشتی است.

انبار کالای لوازم خانگی (انواع ام دی اف) یکی دیگر از محل‌های مورد شناسایی سپاه بود که بیش از ۳۰۰ پالت به ارزش ریالی بیش از ۱۰ میلیارد ریال توسط سازمان اطلاعات سپاه قزوین در شهر صنعتی «لیا» شناسایی و پلمب شد.

انباری شامل ۹۰ کارتن روغن و ده‌ها کارتن انواع مواد شوینده و بهداشتی در دو انبار دیگر هم از دیگر نقطه‌زنی‌های اطلاعات سپاه در بوئین زهرا بود که آن را باید به اقلام کشف شده برای شرکت ولف آلمان و وارداتی که با دلار ۴۲۰۰ تومنی خریداری شده بود و مجموعه قیمت برآوردی حدود ۱۴میلیارد تومان است اضافه کرد.

حاج کریم به یکی دیگر از عملیات‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید: در کشف انبار احتکار در روستای ابراهیم آباد قزوین هم انبار لوازم رادیاتور و پکیج در روستای ابراهیم آباد به واسطه شناسایی اطلاعات سپاه شهرستان آبیک جمعی سازمان اطلاعات سپاه صاحب الامر کشف شد که پکیج ۲۴ هزار  ۱۷۴ مورد، پکیج ۳۰ هزار ۲۸۰ مورد، پکیج ۳۵ هزار  ۵۲۰ مورد، بویلر چگالشی  ۱۳۲، پکیج بولیر چگالشی، دیواری ۳۸ مورد مدل ولف، پکیج ولف ۷۵ تعداد ۷ مورد، کیج ولف ۵۰ تعداد۱۷ مورد، پکیج ولف ۳۵تعداد ۱۱ مورد، فن کویل ۱۸۶۸ عدد در انواع مختلف، رادیاتور ۴۰ سانتی ۳۴۸ مورد، رادیاتور ۵۰ سانتی ۳۵۰ مورد، رادیاتور ۶۰ سانتی ۳۸۴ مورد، رادیاتور ۷۰ سانتی ۲۷۰ مورد، رادیاتور ۱۴۰ سانتی ۱۰۴ مورد و فن کویل کلا ۲۴۹۰ دستگاه بوده است.

اما یکی از این عملیات‌ها مربوط به کشف سه انبار احتکارکننده لوازم خانگی در آبیک بود که با تلاش شبانه روزی طی یک سری فرآیندهای پیچیده اطلاعاتی و عملیاتی، سه انبار احتکارکننده لوازم خانگی‌ در آبیک به ارزش ۱۷ میلیارد تومان را کشف و شناسایی کرد.

از این سوله‌ها هزاران لوازم خانگی احتکار شده شامل یخچال، کولر، اجاق گاز، سرخ کن، موکت، ساندویچ‌ساز، آب میوه‌گیر، چای‌ساز و چرخ گوشت کشف شده است.

قطعاً با هماهنگی،‌ مدیریت و کنترل می‌توان از شرایط فعلی گذر و آبروی ملت ایران را حفظ کرد.

مردم در طول این ۴۰ سال نشان دادند که هر کجا منافع ملی و اعتقادات آن‌ها در خطر باشد،‌ از هر حزب و گروه، جناح سیاسی، قومیت و مذهبی که باشند در یک جبهه قرار می‌گیرد و مقابل دشمن می‌ایستند.

حالا این روزها چندصد میلیارد جنس احتکار شده کشف و راهی بازار می‌شود. باید دید مسؤولان برای مدیریت چه خواهند کرد.

عکس تعدادی از این انبارهای احتکار را باهم مشاهده کنیم:

انتهای پیام/