به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، سردار محمدحسین رجبی  اظهار داشت: مقام معظم رهبری سال ۹۸ را سال رونق تولید نامگذاری کردند در واقع نامگذاری سال‌ها براساس یک روند منطقی و هدفدار توسط ایشان انجام می‌شود که اگر کل شعارهای سال‌های گذشته را کنار هم بگذاریم در حلقه‌هایی به هم وصل هستند که فرایندی را تکمیل و موضوعی را بیان می‌کنند.

وی افزود: اگر به شعارهای چند سال قبل که سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی، حماسه‌ سیاسی و حماسه‌ی اقتصادی، تولید ملى و حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى، جهاد اقتصادی و … بود نگاه کنیم متوجه می‌شویم که پای ثابت اکثر آنها اقتصاد و توجه به تولید داخل است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان ادامه داد: اگر امروز مقام معظم رهبری شعار سال ۹۸ را «رونق تولید» نامگذاری کردند به این دلیل است که امروز به مرحله‌ای رسیده‌ایم که باید به داشته‌های خود متکی باشیم و تولید داخل را رونق دهیم و به آن جدیت ببخشیم.

وی با بیان اینکه شعار امسال ادامه و رابط شعار سال قبل است، گفت: اینکه ما چقدر در حمایت  از کالای ایرانی که شعار سال گذشته بود موفق بودیم جای سوال دارد اما با توجه به اطلاعاتی که ناظر بر استان کردستان است هرچند استان ما یک استان صنعتی نیست اما خیلی در تحقق این شعار موفق نبودیم.

سردار رجبی تصریح کرد: در تحقق شعار سال هر کس در جایگاه خودش نقشی دارد مثلا سال گذشته در جهت حمایت از شعار حمایت از کالای ایرانی به همه نیروهای مسلح ابلاغ شد که هیچ کالای خارجی خریداری نشود و در صورت خرید کالای خارجی فاکتور آن تسویه نمی‌شود و به صورت جدی این را عملی کردیم بنابراین اگر همه ادارات این مورد را رعایت می‌کردند و همه به خرید کالای ایرانی روی می‌آورند رونق تولید شکل می‌گرفت.

وی نقش اصلی سپاه پاسداران در تحقق شعار سال را ایجاد بستر امن و مناسب برای تولید و سرمایه‌گذاری عنوان کرد و گفت: این وظیفه اول ماست که در داخل کشور امنیت پایدار را ایجاد کنیم که تولیدکننده و سرمایه‌گذار بتوانند با خیالی آسوده در داخل کشور فعالیت کنند و به هیچ عنوان نگرانی امنیتی نداشته باشد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان یادآور شد: هرچند امسال به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است اما نباید شعار سال‌های قبل را هم فراموش کنیم بلکه همه آن شعارها پابرجاست.

وی تاکید کرد: همه مسؤولان در سطوح مختلف ارکان نظام موظفند که در خرید خود کالای ایرانی را انتخاب کنند چراکه اگر همه در این راستا همت کنند در سطح کلان باعث رونق تولید واحدهای تولید و صنعتی در داخل کشور می شود.

سردار رجبی گفت: البته کسانی هم که تولیدکننده و صاحب سرمایه هستند وظیفه دارند که کیفیت کالای تولیدی خود را آنقدر بالا ببرند که خود این کیفیت تضمین‌کننده فروش و جذب خریدار شود چرا که مطمئنا اگر تولید کالا در کشور از کیفیت لازم برخوردار  نباشد خودبخود تولید رونق نمی‌گیرد و مردم از خرید کالای ایرانی حمایت نمی‌کنند و شعار سال هم محقق نمی‌یابد.

وی افزود: ما در یک جنگ گسترده و تمام عیار اقتصادی هستیم پس اگر به شعارهای سال و رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه شود دشمن نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: ما در مقابل دشمن قداری قرار داریم  که فقط بحث اقتصادی را مدنظر قرار نداده است اما چون در مسائل اقتصادی کمبود و مشکل داریم از کوچکترین روزنه این حوزه برای ورود استفاده می‌کند پس نباید به آن فرصت و روزنه داد که کار کند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۸۳