به گزارش پایگاه خبری ربیع، مهندس هاشم امینی با اشاره به اینکه تاسیسات و منابع در اختیار بهره برداران قرار می‌گیرد تا شاهد ارائه خدمات بهینه به مردم باشیم، خاطرنشان ساخت: در چند سال اخیرشرکت آبفا استان اصفهان به رغم چالش‌های مالی اقدام به تهیه و بکارگیری تاسیسات و تجهیزات نوین در صنعت آبفا نمودبنابراین از بهره برداران انتظار می‌رود به بهترین شکل ممکن از این تجهیزات در راستای خدمت رسانی مطلوب به مردم اسفاده نمایند.

وی واحد بهره برداری آبفا را به بخش اوژانس شرکت تشبیه نمود و اعلام کرد: مردم از فعالان در صنعت آبفا توقع خدمات پایدار در هر شرایطی را دارند، پس بهره برداران حتی هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه باید با رفع سریع حادثه درصدد ارائه خدمات مستمر باشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان برخورداری بهره برداران از دانش روز را خواستار شد و خاطرنشان ساخت: فعالان در واحد بهره برداری به جهت افزایش بهره وری باید از دانش روز بهره مند باشند چرا که دیگر نمی‌توان به روش سنتی، خدمات گسترده و مستمر در اختیار مشترکین قرار داد.

وی گفت: بهره برداران خلاق می‌توانند با ارائه طرح‌های خلاقانه و بدیع، راندمان خدمات به مردم را افزایش دهند که این امر هدف غایی صنعت به شمار می‌آید. براین اساس بهره بردارن نباید دچار روزمرگی شوند.

مهندس هاشم امینی یکی دیگر از ویژگیهای بهره برداران را تلاش شبانه روزی در راستای خدمات رسانی پایدار به مردم دانست و تصریح کرد: در سالهای اخیر شرکت آبفا اصفهان به رغم کمبود منابع آبی و از سویی افزایش ۶۰۰ هزار مشترک توانست با تلاش شبانه روزی آب شرب بیش از ۴ میلیون مشترک در سطح استان را تأمین نماید.

وی کاهش آب بدون درآمد را در تمام مناطق و شهرستانهای استان خواستار شد و بیان کرد: در حال حاضر میزان آب بدون درآمد در استان اصفهان حدود ۱۶ درصد می‌باشد که کمترین میزان در کشور محسوب می‌شود اما با این وجود بعضاً در برخی از شهرستانها رقم آب بدون درآمد بیش از حد متعارف است که باید این روند مهار شود.

در ادامه این نشست رئیس گروه نگهداری، تعمیرات بخش آب، شبکه‌های توزیع و مخازن شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشوربا اشاره به بازدیدی که از تاسیسات صنعت آبفا در کشور ژاپن داشتند گفت: ارائه خدمات پایدار در صنعت آبفا ژاپن بر مبنای پیاده سازی و تمرکز بر استقرار مدیریت دارایی صورت می‌گیرد.

معصومه مهدی بادی افزود: مدیریت دارایی در ژاپن بر اساس برنامه ریزی، تعیین استراتژیک، افزایش بهره وری و تولید ارزش انجام می‌شود که در این میان طرح ریزی دقیق به منظور اصلاح، بازسازی شبکه آب برای رسیدن به میزان هدر رفت به صفر مد نظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به کاهش میزان هدر رفت آب در شهر هیروشیما ژاپن بیان کرد: بعد از حمله شیمیایی به شهر هیروشیما در جنگ جهانی دوم، میزان هدر رفت آب در سال ۱۹۴۹ در این شهر بیش ۷/۵۶ درصد بوده است این درحالیست که با برنامه ریزی درزمینه اصلاح شبکه‌های فرسوده این رقم در سال ۲۰۱۸ به کمتر از ۶۷/۲ درصد رسیده است.

رئیس گروه نگهداری، تعمیرات بخش آب، شبکه‌های توزیع و مخازن شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشوراعلام کرد: در حال حاضر میزان هدر رفت واقعی آب درژاپن حدود ۹/۹ درصد می‌باشد.

وی به چگونگی طرح ریزی در قالب اصلاح و نگهداری از شبکه آب و تاسیسات عنوان کرد: پهنه بندی، مدیریت فشار، نشت یابی، تحلیل هیدرولیکی منابع آب، پایش روزانه فشار و دبی آب در هر زون مبنای برنامه ریزی جهت نگهداری از تاسیسات می‌باشد این در حالیست که اولویت بازسازی شبکه آب بر اساس طول عمر شبکه، ارزیابی کارکردو میزان فرسودگی لوله‌ها می‌باشد.