رئیس اتحادیه چایخانه‌داران اصفهان گفت: در پروانه‌های کسب فعلی قانونی مبنی بر ممنوعیت ارائه قلیان در چایخانه‌ها وجود ندارد ولی صحبت‌هایی مبنی صدور پروانه‌های جدید با این قانون مطرح شده است.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ، محسن فلاح‌نژاد درباره صحبت‌های فرماندار اصفهان در روز مبارزه با مواد مخدر پیرامون نداشتن مجوز چایخانه‌ها برای عرضه قلیان اظهار داشت: در پروانه‌های کسب فعلی قانونی مبنی بر ممنوعیت ارائه قلیان در این مکان‌ها وجود ندارد ولی صحبت‌هایی مبنی صدور پروانه‌های جدید با این قانون مطرح شده است که البته هنوز از طرف اداره اماکن نیروی انتظامی تصویب نشده است.

وی درباره نداشتن پروانه‌ کسب بعضی از چایخانه‌های اصفهان بیان کرد: تعداد این چایخانه‌ها ۳۱ مورد است که براساس قانون نظام صنفی به علت ارائه دادن برخی از تأییدیه‌ها دارای پرونده‌ صنفی هستند ولی در طول سال مشمول طرح پلمب شده ولی به علت وجود این پرونده‌ها دوباره بازگشایی می‌شوند.

رئیس اتحادیه چایخانه‌داران اصفهان درباره بازرسی‌های اتحادیه از واحدهای صنفی خاطرنشان کرد: ۹ بازرس در سطح شهر به صورت روزانه حضور دارند و پیرامون فعالیت زیاد این بازرسان باید گفت که در یک هفته از یک واحد صنفی ۲ بار بازرسی صورت می‌گیرد.

وی درباره تعداد چایخانه‌های سطح شهر اصفهان گفت: ۳۰۰ چایخانه در سطح شهر اصفهان وجود دارد که ۳۱ واحد از آن‌‌ها دارای پرونده صنفی بوده و بقیه از پروانه کسب برخوردار هستند. با توجه به فعال بودن ۱۴ نفر به صورت میانگین در چایخانه‌ها، حدود ۱۲ هزار نفر تحت پوشش این صنف هستند.

فلاح‌نژاد افزود: چند سال پیش قرار بود که چایخانه‌های تمام کشور بسته شود و اصفهان جزو نخستین کلان شهر‌هایی بود که اقدام به این کار کرد و پس ۶ ماه بسته بودن این صنف در اصفهان، این قانون در کشور عملی نشد و ضررهایی زیادی به چایخانه‌داران اصفهان وارد شد، اگر قرار باشد بار دیگر قانونی در این باره تصویب شود، ما به عنوان پنجمین یا چهارمین شهری خواهیم بود که دست به اقدام خواهیم زد تا بار دیگر دچار خسارت‌های مالی نشویم.