به گزارش پایگاه خبری ربیع،نسخه ۲۰۱۸ گلکسی A5 و A7 به تازگی تاییدیه های کمیسیون ارتباطات فدرال در آمریکا (FCC) و اتحادیه وای فای (Wi-Fi Alliance) را دریافت کرده اند و قرار است در آینده ای نزدیک از طرف کره ای ها معرفی و روانه بازار شوند.

با این حال، تصاویر منتشر شده از نسخه ۲۰۱۸ گلکسی A5 به همراه قاب، وجود طراحی نمایشگر بدون مرز در این تلفن هوشمند را تایید کرده است. تصویر رندر منتشر شده، نشان می‌دهد که سامسونگ به دلیل طراحی تمام صفحه در این تلفن هوشمند، مجبور به قرار دادن اسکنر اثر انگشت سازگار با سیستم احراز هویت بیومتریک در بخش پشتی و دقیقا در زیر دوربین شده است.

از آنجایی که بخش جلویی دستگاه در تصویر منتشر شده به طور کامل معلوم نیست، برخی شایعات حکایت از وجود دوربین جلویی مجهز به سنسور دوگانه در نسخه ۲۰۱۸ گلکسی A5 دارند.

علاوه بر این انتظار می‌رود تا طراحی نسخه ۲۰۱۸ گلکسی A7 نیز مشابه نسخه ۲۰۱۸ گلکسی A5 بوده و مجهز به نمایشگر بدون مرز باشد. تحلیلگران انتظار دارند که این دو تلفن هوشمند مجهز به دکمه اختصاصی برای دسترسی به دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی با عنوان بیکسبی باشند.

نسخه ۲۰۱۸ گلکسی A5 و A7 به احتمال زیاد با چیپ ست اختصاصی کمپانی سامسونگ با عنوان Exynos 7885 تولید خواهند شد. علاوه بر این، انتظار می‌رود که جدیدترین مدل کهکشانی های A5 و A7 به ترتیب با ۴ و ۶ گیگابایت حافظه اجرایی رم و همچنین نسخه ۷.۱.۱ سیستم عامل اندروید با عنوان نوقا به بازار عرضه شوند.

در عین حال، برخی از افشاکنندگان چینی به تازگی ادعا کرده اند که سامسونگ نسخه ۲۰۱۸ گلکسی A5 و A7 را با نام های تجاری جدید معرفی می‌کند. بر اساس این شایعات، نسخه ۲۰۱۸ گلکسی A5 با عنوان Galaxy A8 و نسخه ۲۰۱۸ گلکسی A7 با عنوان Galaxy A8 Plus روانه بازار خواهند شد.

انتشار دهندگان ادعای مذکور همچنین در مورد شماره مدل این تلفن های هوشمند نیز اظهار نظر کرده اند. بر همین اساس، پیش بینی می‌شود که Galaxy A8 با شماره مدل SM-A530 و Galaxy A8 Plus با شماره مدل SM-A730 روانه بازار شوند.

انتهای پیام/رسانه کلیک