به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از خبرگزاری تسنیم در بسته خبری امروز سینما نگاهی داریم بر چند خبر کوتاه از سینمای ایران که شامل آغاز فیلمبرداری یک فیلم بلند سینمایی، راه‌یابی دو فیلم و یک انیمیشن در جشنواره‌های خارجی و برگزاری کلاس مجازی سینمایی توسط نرگس آبیار در یکی از کشورهای اروپایی است.

آغاز فیلمبرداری «کوزوو» با نقش آفرینی فرهاد آییش

به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم سینمایی «کوزوو» به کارگردانی میثم هاشمی‌طبا و تهیه‌کنندگی حسن کلامی با حضور فرهاد آییش در مقابل دوربین کلید زده شد. «کوزوو» بر اساس فیلمنامه‌ای از میثم هاشمی‌طبا در ژانر کمدی ساخته می‌شود. دیگر بازیگران این فیلم که از چهره‌های شناخته شده سینما هستند به زودی معرفی می‌شوند.

سینما , فیلم , نرگس آبیار ,

نمایی از کوزوو

موفقیت دو فیلم «قطار آن شب» و «مرده‌خور» در جشنواره دهلی‌نو

به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، فیلم «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی، برنده جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی و همچنین جایزه رُز سرخ برای بهترین فیلم اکران شده در فاصله زمانی ژانویه ۲۰۱۸ تا نوامبر ۲۰۲۰ میلادی از چهارمین دوره جشنواره دهلی‌نو هندوستان شد.

همچنین لیندا کیانی جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای فیلم «مرده‌خور» به کارگردانی صادق صادق‌دقیقی از این جشنواره بین‌المللی به دست آورد.

سینما , فیلم , نرگس آبیار ,

مستر کلاس نرگس آبیار در اسکاتلند برگزار شد

نرگس آبیار، نویسنده و کارگردان مطرح سینمای ایران، شب گذشته به صورت مجازى در برنامه سینماى آزادیخواه در شهر ادینبورگ اسکاتلند شرکت و ضمن نمایش فیلم سینمایى «نفس»، مسترکلاسى براى شرکت‌کنندگان برگزار کرد و پس از آن به پرسش‌هاى افراد پاسخ گفت.

سینما , فیلم , نرگس آبیار ,

سینماى آزادیخواه یک سازمان غیر انتفاعى است که به معرفى، بازسازى و نمایش میراث سینماى جهان مى‌پردازد و از سال ۲۰۱۵ تاکنون به طور مرتب به نمایش فیلم‌هاى شاخص سینما و برپایى جلسات مسترکلاس و گفت‌وگو با کارگردان‌ها پرداخته است.

راه‌یابی «خرچنگ» به جشنواره بین‌المللی فیلم زنان کرتی فرانسه

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پویانمایی ۱۱ دقیقه‌ای «خرچنگ» از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که چهاردهمین حضور بین‌المللی خود را در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه این جشنواره تجربه می‌کند. بر اساس این خبر، «خرچنگ» با ۴ فیلم دیگر از کشورهای لهستان، فرانسه، ایتالیا و فنلاند در گروه دوم فیلم‌های بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه قرار دارد که مخاطبان می‌توانند از ۱۴ تا ۲۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ به صورت آنلاین با خرید بلیت، این مجموعه ۷۷ دقیقه‌ای را تماشا کنند.

سینما , فیلم , نرگس آبیار ,

انیمیشن «خرچنگ» داستان پسربچه‌ای خجالتی و منزوی است که علاقه دارد به عضویت گروه تئاتر مدرسه درآید. ولی تنها نقشی که به او پیشنهاد می‌شود نقش یک خرچنگ است…

چهل‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم زنان کرتی امسال به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا به صورت مجازی از ۱۳ تا ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ (۲ تا ۱۱ آوریل ۲۰۲۱) در فرانسه در حال برگزاری است.