رئیس سازمان بسیج رسانه اصفهان با بیان اینکه نیاز به انتشار معارف دفاع مقدس به شدت در جامعه احساس می‌شود گفت: در نظر داریم نخستین قرارگاه رسانه‌ای راهیان نور کشور را در بسیج رسانه اصفهان راه‌اندازی کنیم.

به گزارشربیع به نقل از تسنیم ، رضا صفری شامگاه سه‌شنبه در مراسم اختتامیه نخستین دوره خبرنگاری دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس برای مردم ایران یک گنجینه گران‌بها بوده و هست.

وی افزود: اگر ما از این ذخیره و گنجینه‌ای که در اختیار داریم درست استفاده کنیم و آن را به درستی نشر دهیم در برابر جریانی که دشمنان به راه انداخته‌اند مقاوم و استوار خواهیم شد.

رئیس سازمان بسیج رسانه اصفهان جریان‌سازی و به دنبال آن فرهنگ‌سازی را مهم‌ترین کار جریان رسانه‌ای عنوان کرد و گفت: هیچ فرهنگی بالا‌تر از فرهنگ ایثار و شهادت نیست چون همین فرهنگ بود که ما را در برابر شرق و غرب پیروز کرد.

وی با اشاره به برگزاری نخستین دوره تخصصی خبرنگاری دفاع مقدس در کشور افزود: ما هم‌اکنون به یک جریان رسانه‌ای نیاز داریم که به صورت تخصصی به نشر و انعکاس معارف و آرمان‌های دفاع مقدس بپردازد و در همین راستا سازمان بسیج رسانه اقدام به برگزاری نخستین دوره تخصصی  خبرنگاری دفاع مقدس کرد.

صفری ادامه داد: هدف از برگزاری این دوره که در ۸ جلسه و ۱۶ کارگاه و به مدت ۲ ماه برگزار شد مسلح کردن فعالان عرصه‌ خبر به این معارف و آرمان‌ها بود که  در نتیجه قلم‌ها در این زمینه روان‌تر و شیواتر و غنای مطالب فرهنگی بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به استقبال خوب مخاطبان از این دوره افزود: ۵۰ نفر به صورت مستمر در این دوره شرکت داشته‌اند که این حجم از استقبال در نوع خود کم نظیر بوده و ما را در بر گزاری برنامه‌هایی از این دست و بهبود کیفیت چنین دوره‌هایی مصمم‌تر می‌کند.

رئیس سازمان بسیج رسانه اصفهان بیان کرد: در نظر داریم قرارگاهی با عنوان «قرارگاه رسانه‌ای دفاع مقدس» در بسیج رسانه اصفهان و یک قرارگاه مرکزی نیز در مناطق جنگی غرب راه‌اندازی کنیم که این برنامه در نوع خود برای نخستین بار در کشور صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: کار اصلی این قرارگاه اعزام خبرنگاران علاقه‌مند به مناطق جنگی است که آنان در این مدت به تهیه گزارش و فیلم و عکس برای رسانه‌ متبوع خود بپردازند تا بتوانیم از این طریق به انتشار فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کمک کرده باشیم.