مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: نخستین سالگرد بزرگداشت شهدای فاجعه منا برگزار خواهد شد.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا، داریوش وکیلی در نشست بررسی برنامه‌های بزرگداشت شهدای منا که در دفتر معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان برگزار شد، گفت: هدف و سیاست‌های ستاد بزرگداشت شهدای منا نشان دادن بی‌کفایتی رژیم آل‌سعود و ابعاد وسیع فاجعه اسفناک منا است.

وی ادامه داد: امسال در ایام این حادثه اسفناک تعدادی از خانواده معظم شهدای منا به منظور دیدار با مقام معظم رهبری و رئیس جمهور به تهران اعزام خواهند شد.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: برگزاری نخستین سالگرد شهدای فاجعه منا با محوریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و سازمان حج و زیارت از جمله برنامه‌های گرامیداشت شهدای فاجعه منا خواهد بود.
وی اضافه کرد: این مراسم با حضور زائران بیت‌الله‌الحرام سال ۹۴ و کلیه زائرانی که امسال قرار بود به مکه مکرمه و مدینه منوره مشرف شوند و عوامل و مدیران کاروان‌ آن‌ها برگزار خواهد شد.
وی افزود: همچنین دعای عرفه در گلستان شهدای اصفهان به یاد شهدای فاجعه منا و شهدای عرفه برگزار و نمایشگاهی با موضوع فاجعه منا، بی‌تدبیری و بی‌کفایتی رژیم آل‌سعود در حاشیه این مراسم برپا خواهد شد.
وکیلی اظهار کرد: علاوه بر آن صدا و سیمای مرکز اصفهان برنامه‌هایی در این رابطه را پخش خواهد کرد که از جمله این برنامه ها حضور بازماندگان و شاهدان عینی فاجعه منا در رسانه ملی و بیان بی کفایتی های رژیم آل سعود است.
وی خاطرنشان کرد: دیدار خانواده معظم شهدای منا با استاندار و امام جمعه اصفهان از دیگر برنامه های این روز خواهد بود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان تصریح کرد: شهرداری اصفهان ضمن انجام تبلیغات محیطی و اطلاع‌رسانی مراسم، یکی از میادین شهر را به نام شهدای فاجعه منا نامگذاری خواهد کرد.
لازم به ذکر است رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان، مدیرکل حج و زیارت استان، مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، شهردار اصفهان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج)، رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه و نماینده خانواده شهدای منا در این نشست حضور داشتند.