به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای داریوش باقرجوان مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر این سازمان با اعلام این مطلب افزود: در حوزه حمل و نقل نوروزی و مناسبت‌های خاص همواره شیوه نامه‌هایی منتشر می شود که ساز و کار این حوزه را برای استان ها و شرکت‌های حمل و نقل مشخص می‌کند.

وی بیان کرد: برش استانی تمام استان ها با تمرکز بر افزایش سهم حمل و نقل عمومی برنامه‌ریزی شده تا برای نوروز امسال نزدیک به ۱۵ درصد افزایش عملکرد نسبت به نوروز سال گذشته افزایش یابد.

باقرجوان ادامه داد: مباحث مرتبط با ایمنی تردد، فروش بلیت حضوری، غیرحضوری و اینترنتی در دستور کار است که از ابتدای اسفندماه نیز بلیت به صورت غیرحضوری و از طریق وب سایت های اختصاصی و مشترک شرکت های حمل و نقل آغاز می شود.

مدیرکل حمل ونقل مسافر سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای گفت: از هفتم اسفندماه نیز فروش بلیت به صورت اینترنتی و حضوری در محل پایانه های مسافربری و دفترهای فروش شرکت ها انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: امسال آغاز طرح نوروزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از ۲۴ اسفندماه است که دلیل زودتر آغاز شدن آن نسبت به سال های قبل نیز آغاز ماه مبارک رمضان از چهارم فروردین ماه است.

باقرجوان گفت: با توجه به علاقه هموطنان برای رسیدن موطن خود و انجام فریضه روزه برنامه ریزی برای اول سفرهای نوروزی منسجم تر پیش بینی شده زیرا تقاضای بیشتری در این بازه زمانی وجود دارد.

وی عنوان کرد: در طرح نوروزی سال گذشته در مجموع نزدیک به هفت میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جابه جایی مسافر داشتیم که پیش بینی شده این میزان امسال ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

باقرجوان ادامه داد: در حوزه حمل و نقل مسافر بحث نمانام (برند) سازی و فعالیت بصورت شبکه سیردر دستور کار است تا امکانات به صورت استاندارد در خدمت کاربران قرار گیرد که در این راستا مراحل تکمیل فعالیت شرکت های حمل و نقل در شبکه سیر در سال آینده اجرایی خواهد گردید .

مدیرکل حمل ونقل مسافر سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای بیان کرد: برای نمونه برای سفر از استان بوشهر به استان فارس و برگشت به مبداء مشکلی برای شهروندان وجود داشت که کدام‌یک از شرکت ها را انتخاب کنند که فعالیت شبکه سیر، این مشکل را برطرف می کند.

وی افزود: امروز به مناسبت ایام اله دهه فجر شاهد افتتاح بزرگترین پایانه اختصاصی در کشور توسط یکی از شرکت های سر شبکه هستیم .

باقرجوان یادآور شد: این‌ها الگویی برای سرمایه‌گذاری های متنوع و ارائه خدمات ارزنده به مسافران در این بخش است.

وی ادامه داد: در کنار مأموریت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در جابه جایی مسافری بحث اشتغال زایی و ترافیک و ایمنی جاده ای نیز به صورت ویژه در دستور کار است.

مدیرکل حمل ونقل مسافر سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای گفت: افق برنامه ریزی جابجایی ۷۰درصد مسافرین در جاده ها از طریق حمل و نقل عمومی جاده ای است.

وی افزود: در این زمینه بحث آلایندگی زیست محیطی، تصادف ها و ترافیک شبکه یکی از مباحثی است که دولتمردان نسبت به مدیریت این موضوع اهتمام جدی دارند.