به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  ایسنا، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌زنجانی به‌مناسبت ۲۲ اسفند (روز شهدا)، اظهار کرد: باید در زندگی سعی کنیم تا از راه شهدا فاصله نگیریم: باید دید که شهدا با چه انگیزه‌ای پای در راه جهاد الهی گذاشتند و جان خود را در این راه فدا کردند، باید راهی که شهدا در آن قدم گذاشتند را شناخت. عمده چیزی که در پیام شهدا جلوه‌نمایی می‌کند لبیک‌گویی به ندای امام خمینی (ره) و ثابت ماندن در این راه بود که مجاهد فی سبیل‌الله بوده و از جان خود گذشتند.

وی امام خمینی (ره) را استثنای تاریخ خواند و خاطرنشان کرد: مطالعه تاریخ معاصر ثابت می‌کند که حرکت امام راحل حرکتی الهی و در مسیر راه انبیای الهی بوده و باید سعی کنیم این راه را شناخته و از آن پاسداری کنیم.

همچنین علی کاظمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در دیدار با آیت‌الله سیدمحمد حسینی زنجانی، اظهار کرد: خوشبختانه در استان زنجان بر اساس پیشینه ولایت‌مداری از سال ۱۳۳۴ شهید بوده و تا حال حاضر که شهدای مدافع حرم و وطن هستند.

وی ادامه داد: این شهیدان ثابت کردند که علم شهیدان بر زمین نمانده و راه آن‌ها ادامه دارد، افزود: در اسفندماه استان زنجان ۵۳۲ شهید و نیز شهدای مدافع حرم را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

کاظمی یادآور شد: بنیاد شهید اهتمام ویژه‌ای در خدمت‌رسانی به خانواده‌های معظم شهدا دارد و به برکت سیاست‌های کلی نظام و قانون جامع خدمات ایثارگری نیاز واقعی ایثارگران بلاجواب نیست و مسائلی از جمله بهداشت و درمان، مسکن، معیشت و اشتغال، از جمله مسائل مبتلا به امروزی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری می‌شود.

وی دغدغه بنیاد شهید را حفظ شیوه، روش و سبک زندگی شهدا برشمرد و گفت: موضوع مهمی که در سال‌های اخیر به آن تاکید ویژه داریم ایثار اجتماعی است که با توجه به اینکه شهر زنجان شهر خیریه‌ها و هیئت‌ها است، در نتیجه این استان در این موضوع پیشرو است.

کاظمی افزود: همه اقشار در هشت سال دفاع‌مقدس حضور فعال داشتند، نزدیک به ۵۰ شهید طلاب، ۴۰ شهید از سادات، ۴۵ شهید از مادحین و قاریان به نام استان و ۷۰ شهید که والدین آن‌ها از طلاب هستند، جزو شهدای شاخص استان به شمار می‌روند. همچنین وجود خانواده ۴ شهید، چهار خانواده سه شهید و خانواده‌های دو شهید جزو سند افتخار استان حساب می‌شوند.

انتهای پیام/