به گزارش پایگاه خبری ربیع از اصفهان، نایب رئیس بانوان هیئت دوو میدانی استان اصفهان گفت: رکوردهای فرزانه فصیحی به کسب سهمیه المپیک نزدیک شده و با تمرین و تلاش زیاد می‌تواند در نتیجه‌گیری و کسب سهمیه موفق عمل کند.

ناهید آچاک اظهار کرد: در روزهای گذشته مسابقات قهرمانی کشور دوی صحرانوردی در دو رده سنی جوانان و بزرگ‌سالان در بهارستان اصفهان انجام گرفت، البته لازم به ذکر است که اصفهان دو سال پیاپی میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده داشت.

وی افزود: سال گذشته در این مسابقات اصفهان در رده سنی بزرگسالان مقام نخست و در رده جوانان عنوان سومی را کسب کرد.

این مسئول تصریح کرد: امسال نیز تیم بزرگ‌سالانمان توانست قهرمان این دوره از رقابت‌ها شود اما متأسفانه جوانان مقامی دریافت نکردند و در بخش انفرادی ثریا کریم‌زاده موفق شد به مقام دوم برسد.

وی به وضعیت بودجه که همچنان طبق روال قبل است و هیچ بهبود یا تغییری نداشته اشاره و تأکید کرد: باشگاه ریف و اسپانسرهای دیگر، حامیان مالی ما به شمار می‌آیند که با همکاری و حمایت آن‌ها توانستیم میزبانی این دوره از مسابقات قهرمانی کشور صحرانوردی را بپذیریم و در عین حال امیدواریم بهترین و برترین نتایج از آن ما باشد.

آچاک با ابراز امیدواری برای موفقیت فرزانه فصیحی تنها ملی‌پوش اصفهانی تیم ملی دوومیدانی بانوان در مسابقات داخل سالن آسیایی قطر، اظهار داشت: منتظریم ببینیم نتایج این ملی‌پوش در این رقابت‌ها چه خواهد شد بعد برای برنامه‌هایی که بابت حمایت هر چه بیشتر از این بانوی زحمتکش تیم ملی در نظر گرفته‌ایم؛ تصمیم‌گیری می‌کنیم.

وی خاطر نشان کرد: رکوردهای فصیحی بسیار نزدیک است به این سطح از مسابقات و اگر خوب تمرین و تلاش کند؛ می‌تواند در نتیجه‌گیری و کسب سهمیه موفق عمل کند.

به گفته این مقام مسئول ریحانه مبینی نونهال دوومیدانی‌کار در ماده پرش طول ۱۰۰ متر از شهرستان آران و بیدگل که از پدیده‌های این رشته ورزشی محسوب می‌شود با رکوردی قابل توجه از دیگر ملی‌پوشان استان اصفهان در آینده‌ای نزدیک خواهد بود.

وی عنوان کرد: مبینی در حال حاضر در رده سنی نونهالان قرار دارد و با توجه به شرایط سنی فعلاً نمی‌تواند در تیم ملی حضور پیدا کند اما زمانی که به سن نوجوانی برسد می‌تواند در عرصه‌های برون‌مرزی و بین‌المللی در تیم ملی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد و از ملی‌پوشان برجسته استان اصفهان در سطح ملی به حساب آید.

آچاک یادآور شد: قبل از انقلاب هم ورزشکاران رشته دوومیدانی در اصفهان همیشه مطرح بوده‌اند و بهترین رکوردها به اصفهانی‌ها تعلق داشته به‌طوری‌که تا به حال رکورد تیم امدادی اصفهان شکسته نشده است و بالاترین رکورد در این رشته همچنان به این تیم اصفهانی اختصاص دارد.

وی ادامه داد: آرزو دارم اصفهان در دوومیدانی همچون گذشته همواره بهترین رکوردها را به نام خود رقم زند و ملی‌پوشانمان نیز در میدان‌های بزرگ خارجی و به امید خدا المپیک برای سرافرازی و سربلندی کشورمان افتخار بیافرینند.