به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از تسنیم، کارفرمایان انگلیسی با ابراز نارضایتی از سیستم مالیاتی دولت این کشور از ریشی سوناک، وزیر دارایی، خواستند تا افزایش مالیات‌ها را متوقف کرده و به جای آن ماه آینده هنگام ارائه بیانیه بودجه، به آن‌ها جهت مقابله با چالش‌های برگزیت، کرونا و تغییرات اقلیمی کمک بیشتری ارائه دهد.

کنفدراسیون صنایع بریتانیا از سوناک خواست “مالیات بر مشاغل را متوقف کند.

تونی دانکر، مدیر کل کنفدراسیون صنایع بریتانیا در بخش‌هایی از متن سخنرانی خود که قرار است روز دوشنبه ایراد کند، گفته است: عدم جزئیات و سرعت پایین دولت در مورد برخی از انتخاب‌های بزرگ اقتصادی که ما باید به عنوان یک کشور انجام دهیم، بزرگترین نگرانی برای تجارت است.

دانکر همچنین خطاب به سوناک، خواستار جلوگیری از ضربه به شرکت‌هایی شد که در کاهش آلودگی محل فعالیت خود سرمایه‌گذاری کرده‌اند. وی از سوناک خواست تا از افزایش پرداخت مالیات بر املاک شرکت‌ها که بخشی از سیستم درجه‌بندی مشاغل است، جلوگیری کند.

وی همچنین تأکید کرد که برای تقویت مهارت‌های آموزشی، تسریع در توسعه پروژه‌های زیربنایی مانند راه آهن سریع السیر بریتانیا و بازنویسی قوانین بازار برای جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اقدامات بیشتری انجام شود.

هفته گذشته پس از آنکه دولت انگلیس اعلام کرد که کمک‌های تامین اجتماعی را برای تأمین بودجه مراقبت‌های اجتماعی و بهداشتی افزایش می‌دهد، کنفدراسیون صنایع بریتانیا و دیگر گروه‌های کارفرمایی اعتراض کردند که با این اقدام مشاغل از بین می‌روند.