به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، فریبرز کرمی مدیر کل راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان این مطلب گفت: از ۲۷ مرداد و آغاز ماه صفر تا ۱۳ شهریور، ۷۶۶ هزار زائر عتبات عالیات از پایانه مرزی خسروی تردد کرده اند.
وی گفت: جمع تردد خروجی زوار از پایانه مرزی خسروی از ۲۷ مرداد تا ۱۳ شهریور، ۵۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر و تردد ورود ۲۵۴ هزار نفر است.
کرمی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ شهریور، ۴۴ هزار زائر از پایانه مرزی خسروی وارد ایران و ۸ هزار نفر نیز به قصد زیارت عتبات عالیات وارد عراق شده اند.
وی عنوان کرد: با توجه به موج بازگشت زوار اربعین حسینی توصیه می‌شود در سفر بازگشت، از اطلاعات سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها برای برنامه ریزی سفرهای جاده‌ای استفاده کنید.
کرمی درباره اوج سفر بازگشت زائران اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود اوج سفرهای بازگشت زوار از ۱۳ تا ۱۸ شهریور می باشد، لذا زوار عزیز سفرهای خود را برنامه‌ریزی و مدیریت کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه افزود: افراد کم‌توان، بیمار و سالخورده برای تردد آسان، سفرهای خود را زودتر آغاز کنند و از طریق هر مرزی که از کشور خارج شده اند از همان مرز به میهن بازگردند.
فریبرز کرمی در پایان افزود: زائران می توانند دیدگاه‌ها، پیشنهادات و یا انتقادات خود را در مورد خدمت و عملکرد بخش راهداری و حمل و نقل عمومی جاده‌ای در سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها مطرح و پیگیری کنند.