مدیر مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان با اشاره به قبولی ۸۵ درصد از قرآن‌آموزان این مؤسسه در آزمون قرآن و عترت ارشاد، گفت: امیدواریم امسال نیز بتوانیم همچون سال گذشته رتبه برتر را کسب کنیم.

به گزارش کیمیای وطن از اصفهان، ۳۰ نفر از داوطلبان برتر و منتخبان آزمون سراسری قرآن و نهج‌البلاغه و مسابقه حفظ سوره ی«یس» توسط مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان درکانون الزهرا(س) این شهرستان مورد تجلیل قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام  حسن زاده مدیر مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان با اشاره به برگزاری چهاردهمین آزمون قرآن و عترت ارشاد اظهار داشت: آزمون قرآن و عترت ارشاد در ۴موضوع اصلی شامل ترجمه ومفاهیم قرآن کریم، تدبر در قرآن کریم، حفظ  قرآن کریم و ترجمه و مفاهیم نهج‌البلاغه ودر۱۵رشته مختلف برگزار شد.

وی با بیان اینکه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در ۴ رشته مختلف برگزار شد، خاطر نشان کرد: حفظ قرآن کریم نیز در ۹ رشته شامل حفظ جزء۳۰، جزء اول، ۳ جزء اول، ۵ جزء اول، ۱۰ جزء اول، ۱۵ جزء اول، ۲۰ جزء اول و حفظ کل قرآن کریم براساس مصحف شریف با شرح واژگان استاد بهرامپور و همچنین حفظ سوره «یس» درقالب طرح ملی ۱۴۴۹ برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسن زاده با اشاره به اینکه از مجموع ۸۵۲ نفری که در این آزمون از مؤسسه امیرالمومنین(ع) کاشان ثبت‌نام کردند نزدیک به ۸۰ درصد یعنی ۶۷۲ نفر در روز آزمون حضور یافته و به رقابت پرداختند، گفت: ۸۵ درصد از شرکت کنندگان از مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) موفق به کسب حدنصاب نمره قبولی ۶۰ از ۱۰۰ شدند؛ همچنین ۵۶۲ نفر از شرکت‌کنندگان با میانگین نمره ۷۳ قبول شدند که از این تعداد ۴۸ نفر حداکثر نمره یعنی امتیاز ۱۰۰ را کسب کردند.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده به کسب رتبه برتر مؤسسه امیرالمومنین(ع) کاشان در سال ۱۳۹۳ اشاره کرد و افزود: امیدواریم امسال باتوجه به تلاش‌های صورت گرفته، این مؤسسه بتواند رتبه برتر خود را حفظ کند.

مدیرعامل موسسه امیرالمومنین(ع) خاطر نشان کرد: علاوه بر تجلیل یاد شده توسط این مؤسسه، به نفرات برگزیده آزمون در سراسرکشور ۱۵ کمک هزینه سفرعمره مفرده، ۵۰ کمک هزینه عتبات عالیات، ۱۰۰ کمک هزینه سفربه مشهد مقدس و صدها جوایز نقدی دیگر ازسوی معاونت قرآن و عترت ارشاد اعطا خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با بیان این مطلب که لوح تقدیر به تمامی داوطلبانی که امتیاز ۹۰ از ۱۰۰ را کسب کرده‌اند ازسوی معاونت قرآن و عترت اهدا می‌شود، افزود: به شرکت کنندگانی که موفق به کسب حدنصاب لازم شده‌اند گواهی‌نامه پایان دوره معتبر از طرف معاونت قرآن و عترت ارشاد اعطا می‌شود.

بنا بر این گزارش، در این مراسم از ۱۹ نفر از بانوان حافظ کل قرآن کریم به همراه مربیان آن‌ها که در یک‌سال اخیر در قالب طرح‌های مختلف حفظ هفتگی، یکساله، ۳ساله و ۶ ساله قرآن کریم حافظ کل قرآن کریم شده بودند، تجلیل به عمل آمد.

لازم به ذکر است اجرای برنامه قرآنی توسط شکوفه نمونه قرآنی کشور و حافظ کل قرآن کریم «حنانه خلفی» از ویژه برنامه‌های این مراسم بود که مورد توجه حاضران قرار گرفت.