به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  ایسنا، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی شامگاه گذشته در ششمین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه که با موضوع “محوریت قرآن و نهج البلاغه در تبلیغ” در سی‌وهفتمین سالگرد ارتحال مفسر کبیر قرآن؛ علامه‌ سیدمحمدحسین طباطبایی(ره) در دارالقرآن علامه‌ طباطبایی(ره) در میان جمعی از فضلا و طلاب ایرانی و بین المللی برگزار شد، بیان کرد: مهم‌ترین وظیفه حوزه‌های علمیه تبلیغ دین و معارف اسلامی است که آیات و روایات ما به خوبی این حقیقت را برای ما آشکار کرده‌اند.

وی با اشاره به دوران به حاشیه رفتن مسیحیت در غرب، افزود: مسیحیت در شرف حذف شدن بود اما توانست با انجام اصلاحات و توجه به امر تبلیغ، خود را در کل دنیا بازیابی کند و آنها امروز غالبا تحت لوای تدریس زبان، بدون نشان دادن چهره‌ واقعی خود، وارد کشور های اسلامی می‌شوند و به تبلیغ می‌پردازند.

او همچنین با اشاره به آشکار شدن اهمیت تبلیغ برای همه ادیان و مذاهب، گفت: امروز وهابیت در دنیا بسیار فعال است و با برنامه کار می‌کند، گروه‌های مختلفی را به بسیاری از کشور های اسلامی می‌فرستند که در این گروه ها هم پزشک است و هم متخصصان کشاورزی که در لوای کار تخصصی شان، کار تبلیغ را هم انجام می‌دهند.

نورمفیدی تصریح کرد: حس می‌کنیم حوزه‌های علمیه مسئولیت خود را به خوبی انجام نداده و کم کاری کرده‌اند. اگرچه نسبت به تبلیغ بی‌تفاوت نیستیم و کار می‌کنیم اما آنگونه که باید، نیست.

او با مغتنم شمردن این همایش و اظهار امیدواری برای بهبود فرایند تبلیغ، یادآور شد: امروز نسبت به گذشته، اشکالات و شبهات به نحو عمیق‌تر و بیشتری، مسائل اساسی ادیان و مذاهب را زیر سوال می‌برند که وظیفه‌ پاسخگویی و مقابله با این تهاجم‌ها بر گردن حوزه‌های علمیه است.

امام جمعه‌ گرگان در انتها با تاکید بر ظرایف رفتاری در تبلیغ، گفت: در منطقه ای که هستیم، برادران اهل سنت هم هستند که روابط خوبی با هم داریم تا حدی که علمایشان در جشن فارغ التحصیلی طلاب‌شان، از من برای عمامه‌گذاری دعوت می‌کنند و امسال نیز از میان برادرانشان، کاروانی در ایام اربعین امام حسین(ع) به کربلا عازم شدند.

انتهای پیام/