به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس از بندرعباس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی صبح امروز در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان که با حضور مسؤولان کشوری و استانی، سفرای کشورهای خارجی و سفرای جمهوری اسلامی در خارج از کشور در حال برگزاری است، اظهار داشت: سرمایه‌پذیر، سرمایه‌گذار و مسؤولان مرتبط با این حوزه سه ضلع مهم سرمایه‌گذاری است.

وی با تاکید براینکه ریل سرمایه‌گذاری در کشور باید آماده شود، افزود: مهم‌ترین توقع سرمایه‌گذاران، حمایت منطقی و سرعت‌بخشی به کارها در حوزه سرمایه‌گذاری است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان به توقعات سرمایه پذیر در امر سرمایه‌گذاری اشاره و تصریح کرد: یکی از توقعات سرمایه‌پذیر این است که اصولا سرمایه‌ای در کار باشد.

 آیت‌الله نعیم‌آبادی با بیان اینکه در سرمایه‌گذاری به روش استکبار جهانی تنها چیزی که اهمیت دارد دستیابی به سود است و در این زمینه به شرایط مردم کاری ندارد، تصریح کرد: اما ما معتقدیم که سرمایه‌گذار باید سود ببرد اما این سود باید در مقیاس عادلانه باشد.

وی به تشریح توقع سرمایه‌گذار نیز پرداخت و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین توقع سرمایه‌گذار، حمایت منطقی و تسریع در امور است.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه معطل کردن سرمایه معنا ندارد، به سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در هرمزگان باشد قول داد که روند حمایت از فعالیت‌های آنان را به صورت جدی پیگیری کند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی از استاندار و نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس و همچنین وزرای امور خارجه، اقتصاد و جهاد کشاورزی خواست به امر سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان سرعت ببخشند.

وی با اشاره به استقبال بسیار خوب سرمایه‌گذاران داخلی و به ویژه سرمایه‌گذاران خارجی از این همایش، تاکید کرد: مسؤولان باید تلاش کنند که نه تنها در حرف بلکه در عمل این حضور بابرکت را گرامی بدارند.

گفتنی است، این همایش دو روزه در تالار شهید آوینی بندرعباس و هتل هرمز و با حضور رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، معاون وزیر و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، رییس سازمان جهانی اتیک و استاندار و مسؤولین استانی در حال برگزاری است.

انتهای پیام/۸۸۰۴۹/