آمنه تسلیمی
رئیس اتاق بازرگانی کاشان در جلسه ای که با حضور معاون استاندار و فرماندار کاشان ، سفیر ویتنام و رئیس انجمن دوستی ایران با ویتنام در سالن جلسات اتاق بازرگانی کاشان برگزار شد گفت: منطقه ویژه اقتصادی کاشان به واسطه ویژگی خاص این منطقه ظرفیت بی نظیر سرمایه گذاری های داخلی و خارجی است.
محمود تولایی افزود: الحمدالله طی دو و سه سال گذشته و در دولت تدبیر و امید حجم مبادلات ایران و ویتنام سه برابر شده است و امیدواریم با همین شیبی شتاب گرفته و بر اساس هدف گذاری حجم ۲ میلیارد دلاری مبادلات بین دو کشور که در سفر اخیر رئیس جمهور محترم به ویتنام مشخص گردیده محقق گردد و افزایش چند برابری این رقم و بیش از آن نیز با توجه به ظرفیت های دو کشور دور از دسترس نمی باشد.
وی افزود: بررسی روابط ایران با ویتنام در دو دهه اخیر نشان از آن داره که همواره روسای جمهور دو کشور از ارتباط نزدیک برخوردار بوده و الحمدالله با موافقتامه های که بین دو کشور منعقد گردیده است شرایط برای همکاری بیشتر فراهم گردیده است.
تولایی بازارهای دو کشور را بهترین مقصد برای تولیدکنندگان و صنعتگران دانست و گفت: ایران در غرب آسیا و و ویتنام در جنوب شرقی آسیا دو کشور هستند که می توانند تکمیل کننده همدیگر در حوزه تجاری و اقتصادی باشند.
رئیس اتاق بازرگانی کاشان تأکید کرد: بازار ویتنام مقصد خوبی برای تولیدکنندگان کاشانی می باشد و هم اکنون نیز بسیار از محصولات کاشان به ویتنام صادر می گردد. سرمایه گذاران و صنعتگران کاشانی آمادگی دارند تا با سرمایه گذاری در ویتنام بعضی از تولیدات را در همان کشور انجام داده تا قیمت تمام شده محصول کاهش پیدا کند.
وی منطقه ویژه اقتصادی کاشان را نیز دارای بهترین شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور ذکر کرد و گفت: منطقه ویژه اقتصادی کاشان به لحاظ ویژگی های خاصی که دارد بهترین منطقه برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی است و امیدواریم سرمایه گذاران ویتنام نیز از این ظرفیت استفاده نموده و سرمایه گذاری های مشترک محقق گردد.