به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از رشت، سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از پاسداران و پایوران سپاه قدس گیلان در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) در رشت برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری صبح امروز در این مراسم با بیان اینکه قرآن کریم بهترین پناهگاه مؤمنان است، اظهار کرد: قرآن کریم کتاب اخلاق است که خداوند متعال آن را برای بهره‌مندی بشریت نازل کرده است.

وی با اشاره به جامعیت قرآن کریم در تمام حوزه‌های زندگی بشریت بیان کرد: قرآن، کتاب ظلم‌ستیزی و عدم سازش با ظالمان است و همچنین به ما درس مقاومت و ایستادگی می‌دهد که این یکی از مهم‌ترین درس‌های این کتاب آسمانی است.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به تلاش‌های دشمنان اسلام و انقلاب به منظور ضربه زدن به باورهای دینی مردم تصریح کرد: امروز دشمنان فهمیده‌اند که برای مقابله با جامعه اسلامی باید نور قرآن را در جامعه کم کنند اما نمی‌دانند که نور قرآن هیچگاه خاموش نمی‌شود.

تسخیری با تأکید بر اینکه قرآن کریم برای تمام ابعاد زندگی بشر برنامه دارد، گفت: مسئله امر به معروف و نهی از منکر یکی از دروس مهم قرآن کریم در حوزه جامعه‌سازی است.

وی با اشاره به دروس قرآن کریم در حوزه سیاسی افزود: عدم سازش با ظالمان، ایثار، فداکاری، ظلم‌ستیزی و مقاومت در مسیر دفاع از آرمان‌های اسلامی از جمله درس‌های مهم قرآن کریم در حوزه سیاست است.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان هدف از برگزاری مسابقات قرآن کریم را آشنایی هرچه بیشتر با مفاهیم این کتاب آسمانی دانست و بیان کرد: بر گزاری مسابقات قرآنی سبب می‌شود تا جامعه انس بیشتری با قرآن کریم و مفاهیم آن پیدا کند.

تسخیری با بیان اینکه جامعه کنونی ما با یک جامعه کاملا قرآنی فاصله دارد، گفت: جامعه قرآنی جامعه‌ای است که هیچگونه ناپاکی در آن وجود ندارد.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان نیز در این مراسم با اشاره به درخشش پایوران این نهاد در سارقان قرآن نیروهای مسلح کشور سراسر کشور اظهار کرد: امیر باصری و حمیدرضا علیمحمدی از جمله پاسداران سپاه قدس گیلان بودند که در مسابقات قرآن نیروهای مسلح عناوین برتر را کسب کردند.

روح‌الله پوراسماعیلی با اعلام اینکه در سال گذشته ۸۸ نفر در مسابقات قرآن کریم سپاه قدس گیلان شرکت کردند، گفت: امسال تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات افزایش یافته و به بیش از ۱۵۰ نفر رسیده است.

سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم سپاه قدس گیلان در بخش‌های حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن کریم برگزار شده است.

انتهای پیام