به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از نی نی بان،  چیزی که شما می‌خورید از جنبه‌های زیادی از جمله تنظیم هورمون‌های خاص، بر روی عملکرد بدن شما تأثیر می‌گذارند. در واقع رژیم غذایی شما بر سلامتی عمومی بدن، کنترل وزن و کند کردن روند پیری شما تأثیر مستقیم دارد.

لیستی از غذاهای مفیدتر برای زنان و غذاهایی که بهتراست زنان نخورند
برای تنظیم هورمون‌ها گوشت بوقلمون، ماهی و محصولات سویا را بخورید. همه این پروتئین‌ها به حفظ بافت بدن کمک می‌کنند.
بر اساس تحقیقات انجام شده، زنانی که بیشتر پروتئین دریافتی آنها از این مواد تأمین می‌شود، زمانی که یائسه می‌شوند وزن بیشتری از دست می‌دهند. همچنین مصرف سویا گرگرفتگی را از بین می‌برد. مصرف ماهی از اختلالات عصبی، بیماری‌های قلبی و سرطان جلوگیری می‌کند.

سبزیجاتی از قبیل بروکلی، کلم و گل کلم استروژن زیادی بدن را از بین می‌برند و به این ترتیب با متعادل کردن میزان آن، ریسک ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهند.

استروژن بالا سبب یائسگی زودرس و اضافه وزن و چاقی می‌شود. از این رو حفظ تعادل آن مهم است.

کمبود غذاهای حاوی ویتامین ب منجر به افسردگی می‌شود. از این رو غلات کامل و گوشت قرمز خالص مصرف کنید که سرشار از ویتامین ب هستند.

هندوانه و شاهی بخورید تا نفخ که مشکل خیلی از زنان است، نداشته باشید.

مصرف شکر در هر نوع قهوه ای، سفید، شیره و هر نوع دیگری که از شکر باشد تعادل هورمون‌های زنانه را بر هم میزند.

زنانی که مصرف شکر را محدود می‌کنند، کاهش وزن شدید خواهند داشت.

شما می‌توانید قهوه یا چای را با یک قاشق غذاخوری شیر بخورید اما نوشیدنی‌های کافئین دار نخورید زیرا سبب گرگرفتگی و تعرق شدید شبانه می‌شود.

الکل عوارضی مشابه مصرف کافئین دارد. از این رو الکل مصرف نکنید. اما یک لیوان شراب قرمز یا آبجو به عنوان دسر ایرادی ندارد.

رژیم غذایی مناسب برای زنان سرشار از میوه، سبزیجات و غلات کامل است.

ادویه‌های تند نیز مصرف نکنید. اما ادویه‌های دیگر که تند نیستند هرکدام خواص زیادی دارند که توصیه می‌شود به میزان متعادل از آنها بخورید.