به گزارش پایگاه خبری ربیع، معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: ارتقای ایمنی ناوگان حمل و نقل مسافربری استان اصفهان امری ضروری است.

محمدعلی صلواتی ،در نشست مشترک با مسئولان حمل و نقل و راهداری و انجمن‌های صنفی حمل و نقل مسافران استان اصفهان که با موضوع ارتقای ایمنی تردد و کاهش حوادث حمل و نقل مسافر برگزار شد، افزود: علت تصادفات در استان اصفهان بررسی شده است ووقوع تصادفات آزادراه کاشان – اصفهان دغدغه اصلی ماست .

  وی افزود: ایمنی حمل و نقل مسافربری عمومی دو برابر خودروهای شخصی است اما باید توجه داشت که حساسیت ویژه‌ای بر روی ناوگان مسافربری عمومی قرار دارد که باید به آن توجه ویژه شود.

چالش جدی قاچاق سوخت توسط اتوبوس‌های مسافربری در اصفهان 

در ادامه رئیس پلیس راه استان اصفهان گفت: قاچاق سوخت توسط اتوبوس‌های مسافربری استان اصفهان چالش جدی است که باید ساماندهی شود.

سرهنگ اصغر زارع،با اشاره به اینکه دوره‌های آموزشی برگزار شده در زمینه ارتقای ایمنی برای رانندگان اتوبوس بین شهری در استان اصفهان در سال گذشته منجر به رعایت بیشتر ایمنی و در نهایت کاهش تخلفات شد افزود: مخالف جابجایی بار با برخی از خطوط مسافربری که امکان آن وجود دارد نیستیم، اما این امر مطابق با دستورالعمل و مجوزهایی که صادر شده باشد نه اینکه با اتوبوس مسافربری آجر نسوز جابه‌جا شود.

وی با اشاره به اینکه شاهد افزایش مسافرت‌ها هستیم، و باید برای ۱۴ و ۱۵ خرداد، که تعطیلی مدارس و افزایش مسافرت‌ها نزدیک است برای ارتقای ایمنی اتوبوس‌ها برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم افزود: ۹۸ درصد از رانندگان مسافربری اصفهان قانونمند هستند، اما مردم رفتار همه رانندگان را می‌بینند و از این رو رانندگان اتوبوس‌ها باید نسبت به رعایت نکات ایمنی توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه حمل سوخت قاچاق توسط اتوبوس‌های مسافربری در حال انجام است، در خصوص باک اضافه بر روی ناوگان مسافربری گفت: این امربسیار خطرناک است و در صورت مشاهده این تخلف بدون ملاحظه برخورد خواهیم کرد.

سرهنگ زارع با بیان اینکه پلیس راه استان اصفهان آمادگی کامل با حمل و نقل مسافربری دارد، گفت: مسئولان کشوری بر این باورند که اگر ناوگان حمل و نقل مسافربری در اصفهان ساماندهی شود در همه کشور ساماندهی خواهد شد و در غیر این صورت این اتفاق در کشور ممکن نخواهد بود.

وی تصریح کرد: تعداد ناوگان، شرکت حمل و نقل مسافربری و باربری در استان اصفهان زیاد است و از سوی دیگر باید توجه داشت که اصفهان محور ترانزیتی است و می‌تواند تأثیر بسزایی در این زمینه داشته باشد.

وی در خصوص کاهش کیفیت تجهیزات خودرو و به ویژه لاستیک ابراز نگرانی کرد و گفت: باید در این زمینه بازنگری صورت گیرد چرا که حق مردم ما تجهیزات بی کیفیت نیست.

کمبود راننده مسافربر در اصفهان

نماینده انجمن رانندگان مسافربری استان اصفهان نیز با اشاره به کمبود راننده اتوبوس در اصفهان افزود: عمده رانندگان به دنبال رانندگی کامیون هستند چرا که درآمد بیشتری دارد.

اثنی عشر افزود: برخی از رانندگان اتوبوس نیز مجبور به ساعت‌ها رانندگی هستند که مخارج زندگی خود را تأمین کنند و این امر خطرناک است.

وی کاهش کیفیت قطعات خودرو و به ویژه لاستیک را معضل جدی برای رانندگان اتوبوس اعلام کرد و گفت: از سوی دیگر باید توجه داشت که ناوگان نو نداریم و جاده‌ها نیز حادثه خیز است.

زهرا نصیری