به گزارش پایگاه خبری ربیع از اصفهان، رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران با اشاره به برگزاری کنوانسیون جهانی ۲۰۱۷ راهنمایان گردشگری در ایران، گفت: به واسطه برگزاری این کنوانسیون در ایران، بیش از ۲۰۰ هزار راهنمای گردشگر در سراسر جهان ایران را خواهند شناخت و به بررسی آن خواهند پرداخت.

آرش نورآقایی در نشست اعضای اجرایی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ۲۰۱۷ با شهردار اصفهان گفت: جامعه تورگردانان ایران نیز مثل بقیه ارگان ها و حتی بیشتر برای رونق گردشگری زحمت کشیده است، اما این بار سعی کرده ایم که برای گردشگری این کشور با برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در ایران هم باعث رونق اقتصادی و هم رونق فرهنگی شویم.

او با بیان اینکه با برگزاری این کنوانسیون در ایران حتما فرهنگ ایرانی در کشورهای جهان منتشر می شود، افزود: تورگردانان به عنوان دیپلمات های فرهنگی در جهان شناخته می شوند و اگر می بینیم امروز بازرسان و روسای فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری به ایران آمده اند این نشان از دو موضوع دارد؛ یک اینکه کشور به لحاظ گردشگری قوی است ثانیا کشور دارای تورگردانان قوی است چراکه ما با یک تیم ۹ نفره توانسته‌ایم این کنوانسیون جهانی را سال ۲۰۱۷ به ایران بیاوریم.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران ادامه داد: برای تصاحب برگزاری کنوانسیون راهنمای تور در سال ۲۰۱۷ ایران با دو کشور سنگاپور و دانمارک روبه‌رو بود، اما ایران به لحاظ تراز آثار دیدنی و انتخاب اعضای هیئت رییسه انتخاب شد.

نورآقایی با اشاره به اینکه به واسطه برگزاری این کنوانسیون در ایران، بیش از ۲۰۰ هزار راهنمای گردشگر در سراسر جهان ایران را خواهند شناخت و به بررسی آن خواهند پرداخت، تأکید کرد: از میان این ۲۰۰ هزار نفر بیش از ۴۰۰ راهنمای گردشگر تراز اول جهان نیز برای برگزاری کنوانسیون به ایران می آیند که این اتفاق یک نوید خوب برای کل کشور دارد.

او با اشاره به اینکه ما امروز تا به همین جا نیز پیروز میدان گردشگری بوده ایم، گفت: از تمام استانداران و شهرداران کشور درخواست داریم که برای برگزاری این کنوانسیون به میدان بیایند چراکه از میان شهرهای تهران و اصفهان یک شهر میزبان کنوانسیون خواهد بود، اما قطعا ۵۰۰ راهنمای گردشگری در میان شهرهای مهم و گردشگرپذیر کشور حضور خواهند داشت و به احتمال زیاد علاوه بر تهران و اصفهان، شیراز، یزد و تبریز نیز برای معرفی به این افراد در لیست بازدید قرار خواهند گرفت.

اصفهان آماده برگزاری کنوانسیون جهانی تورگردانان

شهردار اصفهان گفت: شهرداری اصفهان آمادگی کامل دارد تا کنوانسیون جهانی تورگردانان را در اصفهان برگزار کند.
مهدی جمالی نژاد شامگاه پنجشنبه در دیدار با اعضای مسئول برگزاری کنوانسیون جهانی تورگردانان، اظهار کرد: اصفهان تونل زمان دوران و اعصار مختلف تاریخ است چراکه در چهار دوره مهم تاریخی پایتخت ایران بوده و از تمام دوران ساختمان هایی در آن به یادگار مانده است.

او با بیان اینکه اصفهان شهرهای خواهرخوانده بسیاری دارد و در این زمینه یکی از شهرهای پر پتانسیل ایران محسوب می شود، افزود: اصفهان جزو ۱۰ سازمان معتبر جهانی بوده و عضو هیئت رییسه شهرها و پایتخت های تاریخی جهان است.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان علاوه بر آثار تاریخی ملموس دارای آثار تاریخی ناملموس بی نظیری است، تأکید کرد: سال گذشته اصفهان میزبان اجلاس مهم ICCN بود که توانستیم در این اجلاس بسیاری از آثار تاریخی ناملموس کشور را که به ثبت نرسیده بود به جهانیان عرضه کنیم.

جمالی نژاد با تاکید بر این موضوع که ایران با مالزی و سنگاپور قابل قیاس نیست و کشوری با هویت تاریخی و شناسنامه دار است، گفت: آثار تاریخی کهن این دیار با کشورهای دیگر جهان قابل مقایسه نیست.

او به زیرساخت های گردشگری در کشور اشاره کرد و گفت: زیرساخت های گردشگری ایران بسیار خوب است و جاذبه های بی نظیر این کشور به خصوص جاذبه های موجود در اصفهان غیر قابل توصیف هستند، اما متاسفانه نتوانسته ایم بسیاری از این آثار گرانبها را به جهانیان عرضه کنیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه کسب سه عنوان جهانی در کمتر از سه ماه برای یک شهر بی دلیل نیست، گفت: ایران می تواند انواع گونه های گردشگری را ارائه دهد و از این منظر در منطقه یکی از بهترین ظرفیت ها محسوب می شود.

جمالی نژاد ادامه داد: ایران امروز جزیره امن خاورمیانه محسوب می شود و ما به دنبال توسعه گردشگری در این جزیره امن هستیم.

او تاکید کرد: شهرداری اصفهان آمادگی کامل دارد تا کنوانسیون جهانی تورگردانان را در اصفهان برگزار کند و برای اجرای چنین همایش بزرگی به میدان خواهد آمد.