معاون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نطنز  از پایان عملیات مرمت و بازسازی گنبد تاریخی میر سید واقف در مجموعه افوشته نطنز خبر داد.

داوود عرب عامری به پایگاه خبری ربیع در نطنز از پایان عملیات مرمت و بازسازی گنبد تاریخی میر سید واقف در مجموعه افوشته نطنز خبر داد.

وی افزود: عملیات مرمت بر روی این بنای تاریخی ارزشمند در چندین مرحله انجام شده است و آخرین مرحله مرمت آن طی روزهای گذشته با اتمام رسید.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نطنز با اشاره به تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیون ریالی برای مرمت گنبد میر سید واقف گفت: این عملیات مرمتی شامل مرمت پشت‌بام، حصار خشتی دور بام و گنبد بزرگ آرامگاه میر سید واقف است.

وی با بیان اینکه گنبد میر سید واقف از آثار ارزشمند و تاریخی افوشته نطنز به ثبت میراث فرهنگی رسیده است، تصریح کرد: این بنای ارزشمند در انتظار ثبت جهانی در یونسکو است.

به گزارش تسنیم، مقبره میر سید واقف در روستای افوشته شهرستان نطنز استان اصفهان قرار گرفته است که این بقعه از بناهای ارزشمند متعلق به دوره تیموری در قرن نهم است که در ۱۳۲۵ به شماره ۹۵۴ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.