به گزارش پایگاه خبری ربیع ، کمال عبدالهی در گفتگو با واحد روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد در تشریح اهم عملکرد معاونت فنی و مهندسی بندرامیرآباد در سال ۹۹ ، یکی از پروژه های مهم و راهبردی این بندر را احداث اسکله رو-رو ریلی عنوان کرد که بهره برداری از آن تحولی شگرف در اقتصاد منطقه ، رونق ترانزیت خارجی و افزایش تخلیه و بارگیری کالا را منجر می شود.

وی احداث ایستگاه شماره دو آتش نشانی ، تعریض محور ورکلا-گهرباران به همراه تامین ایمنی محور و توسعه زیرساخت های تاسیسات برقی در محوطه عملیاتی و اراضی پشتیبانی غربی بندر را به عنوان یک عملکرد معتنی از اهم پروژه های مهندسی این معاونت در سال گذشته برشمرد.

معاون فنی و مهندسی اداره کل بندرامیرآباد به همکاری های این معاونت با سایر معاونت ها در توسعه امور زیر بنایی اشاره کرد و در این راستا ، احداث مرکز نگهداری تجهیزات مقابله با آلودگی نفتی دریا ، ساختمان HSE ، مدیریت بحران ، پدافند غیرعامل و مرکز مانیتورینگ را ، به عنوان نمونه ای از این همکاری ها اشاره کرد.

این مقام مسئول همچنین تعمیرات و بهسازی زیر ساخت های موجود را از مهمترین برنامه های معاونت فنی و مهندسی در سال گذشته برشمرد و از هزینه یک هزار و ۵۱ میلیارد ریال اعتبار ، در بخش تعمیرات ، از قبیل تعمیرات اساسی ساختمان اداری و بندری ، اسکله های ۱ تا ۹ حوضچه بندر ، میدان مسیر ورودی بندر و همچنین تعمیرات خطوط ریلی بندر خبر داد.

وی گستره فعالیت های بندرامیرآباد در حوزه فنی و مهندسی را از شرق ، تا بنادر استان گلستان عنوان کرد ، که بارزترین آن ها را ، احداث ساختمان اداری بنادر استان گلستان ، انتقال دکل ۴۸ متری به بندر ترکمن، اجرای سامانه کنترل تردد و نظارت بر آن و خارج سازی مغروقه ها از آبهای این استان اشاره کرد.

عبدالهی در پایان به خرید یک دستگاه رادار ساحلی ، شوت نجات برج کنترل ترافیک ، دکل ۷۲ متری ، یک دستگاه بالابر هیدرولیکی لجور به ارتفاع ۲۵ متر ، تجهیزات آتش نشانی و درمانگاهی ، در مجموع به ارزش ۲۱۷ میلیارد ریال را بخشی دیگری از عملکرد معاونت فنی و مهندسی در تأمین تجهیزات راهبردی برشمرد.