معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرای ۳۰ کیلومتر روشنایی در جاده‌های اصلی استان در سال آینده خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری ربیع از یاسوج، پژمان نیک‌اقبالی با اشاره به جاده یاسوج به بابامیدان گفت: مشکل اصلی جاده یاسوج به بابامیدان در کیلومترهای اول پیچ تنگ کناره است که با جایگزین کردن جاده جدید مشکل این جاده حل می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به چهار خطه کردن جاده دشت‌روم افزود: اداره راه تلاش می‌کند کل جاده دشت‌روم را به جاده جدید متصل کند که عملیات تعریض برای چهار خطه کردن این مسیر در حال انجام شدن است.

وی اظهار کرد: آسفالت کردن جاده دشت‌روم به دلیل شرایط آب و هوایی متوقف شده که ظرف چند روز آینده این جاده آسفالت می‌شود.

وی از نصب گاردریل و نیوجرسی در مناطق خطرآفرین استان اشاره کرد و اظهار کرد: در مسیرهای خطرآفرین گاردریل و نیوجرسی نصب می‌شود که در پلیس راه یاسوج ـ اصفهان این کار انجام شده و در سایر مسیرهای استان نیز انجام می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه جاده‌های استان روند رو به رشدی را دنبال می‌کنند، افزود: سال آینده ۳۰ کیلومتر از جاده‌های اصلی استان مجهز به سیستم روشنایی می‌شوند.

نیک‌اقبالی با بیان اینکه حذف نقاط حادثه‌خیز، چهار خطه کردن جاده‌ها و نصب علائم روشنایی در دستور کار است، گفت: در حال حاضر ۶۳ کیلومتر جاده چهار خطه در استان وجود دارد که ۳۰ کیلومتر آن ظرف دو سال اخیر اضافه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک ۳۰ کیلومتر جاده چهار خطه به جاده‌های استان اضافه می‌شود.