به گزارش پایگاه خبری ربیع،محمدحسین علی نیا پیش از خطبه های نمازجمعه شیروان با گرامی داشت هفته دولت اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید همه شهرهای استان از مزایای گاز برخوردار شدند.
وی در ادامه با بیان خدمات دولت تدبیر و امید در این استان به راه آهن جوین- اسفراین – شیروان اشاره و تصریح کرد: برای اجرای این طرح سه میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی ابلاغیه گرفته شده است که به بانک صنعت و معدن داده شده و پیمانکار آن تعیین شده که بزودی عملیات آن آغاز می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی از جمله طرح های افتتاح شده در دولت تدبیر و امید را بیمارستان بجنورد با ۲۸ هزار متر مربع و بیمارستان شیروان با ۱۸ هزار متر مربع دانست و گفت: در مجموع کل ۵۵۰ تخت به تخت های بیمارستانی این استان اضافه شده است.
وی با اشاره به اقدامات ارزنده این دولت طی ۴ سال گذشته گفت: در حوزه راه، با وجود تحریم ها و کاهش قیمت نفت عملیات اجرای جاده بجنورد- گلستان از اواخر سال ۹۲ شروع شده که تاکنون ۴۰ کیلومتر آن انجام شده است.
علی نیا اشاره ای هم به به حوزه آبرسانی در این استان کرد و گفت: در ابتدای دولت یازدهم که ۱۵۸ روستای استان با تانکر آبرسانی می شد هم اکنون با اقدامات این دولت تنها ۵۰ روستا با تانکر آبرسانی می شود.
شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

انتهای یام/ایرنا