معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری اصفهان با بیان اینکه نیاز دستگاه‌های دولتی به نیروی انسانی جدید محدود است، گفت: سند نیروی انسانی دستگاه‌های دولتی در اصفهان در حال تدوین است که در آن نیاز واقعی هر دستگاه مشخص می‌شود.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم  ، حسین سیستانی ، درباره میزان نیاز دستگاه‌های دولتی به نیروی انسانی جدید اظهار داشت: سند نیروی انسانی دستگاه‌های دولتی در استان اصفهان در حال تدوین است و در این سند میزان نیاز واقعی دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف به نیروی انسانی برآورد می‌شود، این سند در استانداری و فرمانداری‌ها آماده شده و در سایر دستگاه‌ها در حال آماده‌سازی است.

وی افزود: در دولت گذشته نیروی مازاد در دستگاه‌ها وجود داشت بنابراین اعلام نیاز دستگاه‌ها به نیروی انسانی، محدود است و پیش‌بینی می‌شود که سازمان‌ها با حداقل نیروی سازمانی به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری اصفهان بیان کرد: انتظار می‌رفت دولت، در سال جدید برای برطرف کردن نیاز سازمان‌ها به نیروی انسانی اقداماتی را انجام دهد که به واسطه وجود محدودیت‌های منابع مالی و ضرورت کوچک‌سازی و چابک‌سازی ادارات، هنوز تصمیم جدی در دولت گرفته نشده البته اعلام شده که دولت در سال جدید نیروی انسانی جذب می‌کند.

وی تصریح کرد: به احتمال زیاد مجوزهایی برای به کارگیری نیروهای جدید در دستگاه‌ها در سال جاری صادر می‌شود البته این موضوع نیازمند ابلاغ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است.

سیستانی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۱ آزمونی انجام شد که حدود یک هزار ۷۰۵ نفر و به روایتی ۲ هزار و ۲۰۰ نفر نیرو برای جذب در دستگاه‌های مختلف انتخاب شدند که این تعداد نیرو، بر اساس تصمیم دولت جدید به کار گرفته شدند.