به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایمنا، فتح‌الله معین در حاشیه بازدید از فضاهای تجاری و اقتصادی ایستگاه‌های خط یک قطار شهری اصفهان اظهار کرد: تعداد زیادی از ایستگاه‌های خط یک مترو اصفهان، فضاهای آزادی دارد که می‌توان از آنها به بهترین نحو بهره‌برداری کرد.

وی افزود: این فضاهای آزاد به لحاظ ضرورت طراحی و زمان توقف قطارها ساخته شده و در برخی از ایستگاه‌ها نیز امکاناتی برای استفاده‌های دیگری وجود دارد، از این رو هدف ما استفاده بهینه از فضاهای موجود در جهت رفاه مردم و سهولت دسترسی به امکانات مورد نیاز شهروندان است.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: با توجه به اینکه مدت زیادی از زمان بهره‌برداری خط یک مترو به صورت کامل نگذشته است، مطالعات برای استفاده از فضای ایستگاه‌های این خط در دست انجام است تا بخشی از هزینه‌های بهره‌برداری مترو از این راه تامین و امکانات بیشتری برای رفاه و آسایش شهروندان فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه در طول فعالیت دوره پنجم شورای اسلامی شهر اصفهان مشکلات بودجه‌ای که باعث توقف اجرای پروژه‌ها شود، وجود نداشته است، اظهار کرد: با تامین منابع مالی از طریق دریافت تسهیلات بانکی، فروش اوراق مشارکت و استفاده از اعتبارات دولتی و پرداخت بخشی از اعتبارات برای توسعه خطوط از طریق درآمدهای شهرداری، فعالیت‌ها به نحو احسن انجام شده و خللی به وجود نیامده است.

معین با بیان اینکه برای تملیک و آزادسازی ایستگاه‌های خط دو مترو، اعتبار ویژه‌ای بر اساس اعلام نیاز در نظر گرفته شده است، گفت: تاکنون برای بخش‌های مورد نیاز جهت احداث ایستگاه، آزادسازی‌ها انجام، قراردادها منعقد و پیمانکار برای ساخت فعال شده است.

وی ادامه داد: شهرداری اعلام آمادگی کرده تملکات زمین‌های مورد نیاز برای احداث ایستگاه‌های خط دو مترو را به نحوی انجام دهد که تاخیری در انجام فعالیت‌ها اتفاق نیفتد.