مدیر اداره برق گلپایگان گفت: صرفه جویی در مصرف برق از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است چرا که مصرف برق در ساعت پیک بار هزینه های زیادی را به نیروگاه های برق وارد می سازد.
به گزارش ربیع به نقل از ایمنا ، شاپور حدادی پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور مصرف بهینه برق برای مشترکان مصارف برق صنعتی و کشاورزی، دامداری، مرغداری ها در در سه سال اخیر طرح تشویقی ساعات پیک بار مصرف اجرا می شود.
وی با بیان اینکه صرفه جویی در مصرف برق از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، گفت: مصرف برق در ساعت پیک بار هزینه های زیادی را به نیروگاه های برق وارد می کند.
حدادی پور از همکاری و استقبال کشاورزان در اجرای طرح‌ خاموشی چاه های برق کشاورزی در ساعات پیک مصرف در سه سال‌ ‌اخیر قدردانی کرد.
وی با اشاره به اینکه حدود یک هزار دلار سرمایه گذاری برای هر کیلو وات ساعت تولید برق نیاز است، تأکید کرد: مدیریت مصرف نه تنها سبب کاهش انرژی برق مصارف خانگی، صنعتی می شود بلکه عدم آلودگی محیط زیست را  به همراه دارد.
مدیر اداره برق گلپایگان اظهار داشت: مشترکان بخش کشاورزی، دامداری، مرغداری ها از تاریخ  ۱۵ خرداد ماه تا ۱۵ شهریور ماه در ساعات پیک  مصرف (۱۱ صبح تا ۱۵ عصر) با خاموش کردن چهار ساعته تجهیزات برقی علاوه بر برق رایگان در ۲۰ ساعت دیگر از پاداش ریالی بهره مند خواهند شد.
وی تصریح کرد: در مدت خاموشی در ساعات پیک بار  مدت چهار ساعت همکاری، در هر دوره ۳۱ روزه فقط به مقدار kwh 150 برای استفاده یخچال و…. مجاز است.
وی بیان کرد: صنایعی که ژنراتور در اختیار دارند می توانند پس از عقد قرارداد و نصب کنتور توسط اداره برق بر روی ژنراتور آنها، علاوه بر دریافت گازوئیل مورد نیاز، به ازای هرکیلو وات ساعت برق تولیدی، ۱۵۰ تومان دریافت کنند.
حدادی پور تصریح کرد:  اگر تعمیرات و تعطیلات صنایع در تابستان در بازه زمانی ماه های تیر و مرداد به مدت حداقل پنج روز و حداکثر دو ماه انجام شود به صورتیکه در این دوره  ۱۰ تا ۱۰۰درصد از متوسط مصرف سه ماهه قبل خود را به انتخاب خود کاهش دهند و پاداش همکاری دریافت کنند.
وی با اشاره به اینکه آب و هوای شهرستان گلپایگان معتدل است و استفاده از کولر گازی که برای آب و هوای شرجی مناسب است، افزود: در صورت استفاده از کولر گازی، حداقل در ساعات پیک بار مصرف خودداری شود.
حدادی پور بیان کرد: در سال جاری ۲۳۳ مشترک جدید به مشترکان برق اضافه شده است که از این تعداد ۱۵۴ مشترک خانگی که ۱۴۳ شهری و ۱۱ روستایی، ۱۴ مشترک عمومی، ۲۶ مشترک کشاورزی، یک مشترک تولیدی،  ۳۳ مشترک سایر مشترکان را تشکیل می دهند؛ در حال حاضر ۴۹ هزار و ۹۷۲ مشترک برق در شهرستان گلپایگان است./