به گزارش پایگاه خبری ربیع از اصفهان، سرمربی تیم بسکتبال آینده‌سازان اصفهان می‌گوید وضعیت تیم‌مان تاسف بار است و اسپانسر با چک‌های جعلی و بدون پول کلاهبرداری می‌‌کند.

امید دادفرنیا درمورد شرایط تیم بسکتبال آینده ‌سازان اصفهان اظهار داشت: متأسفانه اصلاً شرایط خوبی نداریم و به نوعی چرخ تیم ما نمی‌چرخد، حتی سالن هم برای تمرین دیگر نداریم. اسپانسر تیم بسیار ما را در شرایط بدی قرار داده و حدود ۱۰ چک به بازیکنان ما داده است که همه آنها برگشت خورده‌ و جعلی هستند. چک‌هایی که حساب‌شان مسدود بوده و این نوع رسما کلاهبرداری محسوب می‌شود. به خود من ۱۷۰ میلیون تومان چک دادند، اما وقتی برای وصول آن رفتم، تنها ۵۰ هزار تومان در حساب موجود بود.

وی ادامه داد: به بازیکنان خارجی ما هم چکی دادند که حساب آن یک سال پیش بسته شده است. برای دیدار با نفت آبادان، بدون بازیکنان اصلی، یعنی اسلاوکو، ایمان زندی و عباس محبت با شرایط بسیار سخت و با اتوبوس خراب که بخاری هم نداشت به آبادان رفتیم و حتی بیش از ۳ کوارتر از حریف پیش بودیم، اما پس از بازگشت حتی یک نفر هم تماس نگرفت که ببیند ما مرده‌ایم یا زنده.

سرمربی تیم بسکتبال آینده‌سازان با اشاره به اینکه اسپانسر تیم با همه چیز بازی کرده است، گفت: توکلی مسئول باشگاه به هیچ وجه به تعهداتی که داده بود، عمل نکرده است. آن‌قدر چک‌های بی‌محل داده که دیگر هیچ کجا تیم‌مان اعتبار ندارد. وقتی به رستوران می‌رویم، سعی می‌کنیم با کمترین قیمت‌ها غذا بخوریم تا مشکلی به‌وجود نیاید. سرپرست‌مان هم به‌دلیل همین مشکلات استعفا داده است.

دادفرنیا گفت: برای رفتن به آبادان یکی از مسئولان باشگاه ذوب‌آهن اتوبوس رایگان در اختیار ما قرار داد و پیش از بازی با شیمیدُر هم هر ۴ نفر در یک اتاق ۲ نفره اسکان پیدا کردند. متأسفانه یک تیم دست دومی هم چنین شرایطی را ندارد که ما در لیگ برتر تجربه می‌کنیم. در ابتدای فصل خودم اسپانسری در حدود ۴۰۰ میلیون برای تیم پیدا کردم، اما متأسفانه مسئولان باشگاه گفتند که ما خودمان پول داریم و مشکلی پیش نمی‌آید.

وی درمورد اینکه شرایط اسلاوکو چگونه می‌شود، گفت: این بازیکن هم به‌دلیل آنکه حق و حقوقش را نداده‌اند، در مسابقات و تمرین‌ها حاضر نمی‌شود. پاسپورت او را هم گرفته‌اند و اجازه نمی‌دهند که از ایران برود و به زندگی‌اش برسد.

سرمربی تیم بسکتبال آینده‌سازان گفت: مشحون رئیس فدراسیون بسکتبال باید به کمک تیم بیاید و اگر می‌تواند تیم را منحل کند. اگر بازی با نفت آبادان پخش زنده می‌شد، آبروی بسکتبال می‌رفت، چون ما کلا ۸ نفر بودیم.

دادفرنیا در پاسخ به این سؤال که آیا در دیدار با پتروشیمی حاضر خواهید شد یا خیر، گفت: اگر همین وضعیت باشد، به شخصه خودم به ماهشهر نمی‌روم. سالن تمرین نداریم، آن وقت چطور می‌توانیم در مسابقه حاضر شویم. قرار بود بعد از بازی با نفت آبادان به ماهشهر برویم و از سه، ۴ روز آنجا بمانیم، اما به ما گفتند چون پول نداریم باید برگردید. چطور می‌شود روز جمعه از خوزستان به اصفهان برگردیم و یکشنبه باز هم به خوزستان برویم. ۵-۴ بازیکن ما در خوزستان مانده‌اند و ۴-۳ بازیکن اصلی خود را نیز در اختیار نداریم.