مسئول حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری گفت: ۲ اثر از استان به نخستین جشنواره “مینیمال ۱۰ کلمه‌ای” با عنوان “آخرین انار دنیا” راه یافت.

به گزارش پایگاه خبری ربیه از شهرکرد و به نقل از حوزه هنری چهارمحال و بختیاری ، اعظم قاسمی اظهار داشت: نخستین مسابقه “داستان مینیمال ۱۰ کلمه‌ای” با عنوان “آخرین انار” دنیا با هدف ایجاد ارتباط بین خواننده ادبیات و بیننده تئاتر بر آن است تا استعدادهای تازه را در کنار چهره‌های جسور و نوگرای داستان‌نویسی فارسی به خوانندگان و علاقه‌مندان هنر و ادبیات معرفی کند.

وی با بیان اینکه مسابقه داستان‌نویسی از سوی ادبیات اقلیت و تئاتر تی‌تووک برگزار می‌شود، افزود: آثار ارسالی نباید بیشتر از ۱۰ کلمه باشند و استفاده از آخرین انار دنیا در پایان داستان الزامی است.

مسئول ادبیات حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بیش از ۱۸ هزار و ۲۳۰ اثر از سراسر کشور به این جشنواره ارسال شده است، بیان کرد: پس از ارزیابی نهایی تعداد ۵۰۰ اثر به مرحله دوم راه یافته است.

قاسمی با بیان اینکه از مجموع ۵۰۰ اثر، ۲ اثر از سمیه حیدری هنرمند استان به مرحله دوم راه یافته است، گفت: در مرحله دوم ارزیابی از مجموع ۵۰۰ اثر، ۱۰۰ اثر برتر به مرحله نهایی راه پیدا می‌کند و سپس از بین آن‌ها ۳ اثر برگزیده معرفی می‌شود.