امام جمعه اصفهان گفت: هر کدام از مسوولان استان باید از نمایشگاه تخصصی خود بازدید کنند و منتظر دعوت نباشند چراکه در این بازدیدها نیاز دستگاه های دولتی با تولیدات داخلی برطرف می شود. به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان از هفتمین نمایشگاه صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب و ششمین نمایشگاه تجهیزات و فناوری‌های نوین صنایع حفاظتی‏، امنیتی، ایمنی و آتش‌نشانی بازدید کرد. آیت ا… سید یوسف طباطبایی نژاد در بازدید مفصل خود ضمن گفت و گو با غرفه داران، با تولیدات، خدمات و محصولات آنان آشنا شد. امام جمعه اصفهان در حاشیه این بازدید گفت: خوشحالیم که در این نمایشگاه ها تولیدات بومی کشور و به ویژه استان اصفهان با افتخار به نمایش درآمده است. وی ضمن آرزوی موفقیت برای صنعتگران کشور اظهار داشت: بی توجهی دولت به صنایع ملی و ورود تولیدات خارجی به کشور باعث افت صنعت داخلی و بیکاری کارگران می شود. امام جمعه اصفهان تصریح کرد: اگر بخش خصوصی توانمندی داشته باشد، کارها باید صد در صد به بخش خصوصی واگذار شود که هم دلسوزتر است و هم بار دولت را سبک می کند. آیت ا… طباطبایی نژاد افزود: هر کدام از مسوولان استان باید از نمایشگاه تخصصی خود به صورت ویژه بازدید کنند و منتظر دعوت نباشند، چراکه در صورت بازدید نمایشگاه ها متوجه می شوند که کدام یک از تولیدات و تجهیزاتی که دستگاه آن ها نیاز دارد، توسط تولیدکننده داخلی تولید شده و این باعث می شود که نیاز به خرید تجهیزات خارجی از بین برود. امام جمعه اصفهان با اشاره به این که نقش نمایشگاه در اقتصاد ملی، تأثیر به سزا و فراوانی دارد، ادامه داد: برگزاری نمایشگاه ها همفکری تولیدگران و انتقال تجربیات مسوولان است و بدون شک با احداث پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان، این تأثیر صد چندان خواهد شد. وی به مسوولان پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان توصیه کرد: ترتیبی دهند که در این پروژه غرفه های ثابتی نیز از تولیدات ملی وجود داشته باشد.

پل فلزی امسال تعریض می شود

مدیر منطقه ۵ شهرداری اصفهان گفت: عملیات اجرایی تعریض پل فلزی در سال جاری آغاز می شود. حمیدعصارزادگان اظهارکرد: تعریض پل فلزی یکی از طرح های شاخص منطقه ۵ است که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می شود. وی با بیان اینکه عملیات اجرایی پل فلزی اکنون در مرحله تعیین پیمانکار است، افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم عملیات اجرایی تعریض پل فلزی را تا اردیبهشت ماه، سال آینده تکمیل کنیم. مدیر منطقه ۵ شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه تعریض خیابان حکیم نظامی به عرض ۲.۵ متر نیز انجام شده است، تصریح کرد: با تعریض خیابان حکیم نظامی و پل فلزی بستر اجرای خط ۲ بی.آر.تی در این محور فراهم می شود. عصارزادگان با بیان اینکه اجرای این طرح با کمترین خسارت به فضای سبز انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سازه پل فلزی است احداث آن در کارخانه نیز می تواند انجام شود.

اصفهان ، ۵۰ حادثه در یک هفته

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان گفت: بیش از ۵۰ مورد حادثه طی یک هفته گذشته در اصفهان به وقوع پیوست که بیشترین حوادث رخ داده، جاده‌ای است. داریوش کریمی در مورد امدادرسانی در خصوص حوادث گذشته در استان، اظهار داشت: در هفته گذشته یک مورد حادثه صنعتی و کارگاهی، دو مورد حوادث کوهستان، شش مورد برف و کولاک، ۳۱ مورد حوادث جاده‌‌ای، ۱۲ مورد حادثه شهری، یک مورد سیل و آبگرفتگی و ۱۱مورد هم به صورت حضوری بوده است. وی اعلام کرد: در هفته گذشته به ۷۳۳ نفر که در محورهای مواصلاتی استان اصفهان متاثر از برف و کولاک بودند، امدادرسانی شد. معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان با بیان اینکه در این مدت سه مورد عملیات رها سازی انجام شده است، اظهار داشت: ۳۹۱ نفر نیز توسط نیروهای امدادی این جمعیت اسکان اضطراری یافتند. کریمی تصریح کرد : ۹۵ تیم امدادی شامل ۲۶۵ امدادگر و نجاتگر  همراه با تجهیزات امدادی در این عملیات ها به‌کار گرفته شدند. وی: در پی بارش برف و یخبندان در راه های استان، نیروهای امدادی این جمعیت در تمام پست‌های امدادی به حالت آماده باش کامل بوده تا در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی خدمات امدادی را به افراد حادثه دیده ارائه دهند.

آمادگی دامپزشکی اصفهان برای ارتقای کیفیت شیر

مدیرکل دامپزشکی اصفهان گفت: این اداره کل در نظر دارد با ارائه مشاوره‌های علمی به منظور افزایش کیفیت شیر با بنگاه‌های اقتصادی مرتبط، برای صادرات محصولات لبنی به دیگر کشورها اقدام کند. شهرام موحدی اظهار داشت: در راستای افزایش کیفیت شیر تولیدی در استان اصفهان، کمیته ساماندهی شیر در استانداری تشکیل شده که با تشکیل جلسات متعدد پیگیر مباحث مرتبط با شیر است. وی بیان داشت: در همین ارتباط اداره کل دامپزشکی استان اصفهان آمادگی ارائه هر گونه مشاوره علمی در راستای افزایش کیفیت شیر و محصولات لبنی، با بنگاه‌های اقتصادی مرتبط را دارد تا ضمن تولید محصولات با استانداردهای کیفی بالا، بتوانند نسبت به صادارت محصولات لبنی به کشورهای دیگر اقدام کنند. مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان تصریح کرد: استان اصفهان با دارا بودن رتبه اول در تولید شیر در کشور به عنوان یک استان شاخص در صنعت دامپروری شناخته می‌شود و تعداد زیادی  در این صنعت مشغول به خدمت و کمک به اقتصاد کشور هستند. وی ادامه داد: در همین راستا لازم است با حمایت‌های صحیح و برنامه‌ریزی دقیق در راستای ایجاد بازارهای خرید جدید در کشور و حرکت به سمت صادرات این محصولات به کشورهای دیگر، علاوه بر توسعه این صنعت باعث اشتغال پایدار شویم.