به گزارش پایگاه خبری ربیع، حجت الاسلام حسن دهشیری  ظهر امروز به مناسبت ۱۴ آبان ماه روز شورای فرهنگ عمومی در نشست خبری اظهار داشت: خبرنگاران بازتاب دهنده افکار اجتماعی هستندو هم بازخورد گیرنده از جامعه که این ارتباط دو سوی شما برای مسئولین فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و  برای پیشبرد اهداف می تواند مهم باشد.

وی افزود:  با توجه به اجرایی شدن ۸۹ درصد مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان اردستان، این موضوع دلگرم کننده است اما قانع کننده نیست و باید تلاش کنیم تا مصوبات شورای فرهنگ عمومی به صورت صددرصد اجرایی شود.

امام جمعه اردستان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: در خصوص موضوع فرهنگ صحبتهای زیادی شده است اما سخنان ربر انقلاب  که در تذکر به مسئولان داشتند موضوع اقتصاد، امنیت و فرهنگ را مطرح کردند که اگر این سه ضلع را داشته باشیم وضعیت عمومی کشور مان در حال و آینده خوب خواهد بود.

وی ابراز داشت: به هر دلیل در این سه بخش ضعیف ظاهر شویم و هر یک از این سه ضلع را از دست بدهیم به همان اندازه دچار خسارت خواهیم شد چرا که اقتصاد که با مسائل روزمره مردم کار دارد و اگر نباشد یا ضعیف باشد مردم روزگارشان همچون حال حاضر است و دچار نگرانی و اضطراب می شوند و امنیت هم اگر نباشد هیچ نداریم و تمام تلاش های فرهنگی هم راه به جایی نخواهد برد و امنیت یک مقوله خاص برای  فرهنگ است که اگر نباشد حیاتی وجود ندارد و حیات معنوی ما به فرهنگ ما وابسته است و باید  مردم و مسئولان تلاش کنند هر چه پر تلاش در این سه عرصه حاضر شوند.

حجت الاسلام دهشیری بیان کرد: مسئولین باید دغدغه آنها موضوع فرهنگی باشد و موضوع فرهنگ سوزی و فرهنگ سازی را در جامعه پیگیری کنند تا موضوعاتی که به عنوان یک فرهنگ غلط در جامعه ما قانون شده است آن را با فرهنگ سوزی از بین برده و با فرهنگ سازی فرهنگ  خوب را جایگزین کنند که این موضوع با همکاری و همدلی  به دست می آید.

امام جمعه اردستان تاکید کرد: خبرنگاران آینه جامعه هستند و باید اگر کار خوبی در جامعه انجام شود آن را مورد بازتاب قرار دهند و در کنار آن نقطه ضعف ها را هم یادآوری نند  که طرف مجبور شود با استقبال به سمت ما حرکت کند و آن را برطرف سازد تا فرهنگ تعامل را گسترش داده باشیم  و اگر در این عرصه تلاش کنیم آینده خوبی را خواهیم داشت.