به گزارش پایگاه خبری ربیع، با فرا رسیدن دهه فجر چهل‌ویکمین سال عمر انقلاب اسلامی، باید به ملت ایران تبریک و به دولتمردان آمریکایی تسلیت گفت.

ترامپ و مشاور امنیت ملی او گفته بودند ایران، چهلمین سال انقلاب اسلامی را به پایان نخواهد برد و نظام جمهوری اسلامی تغییر خواهد کرد. این خواب دولتمردان آمریکایی تعبیر نشد و این روزها مردم ایران، ورود به چهل‌و‌یکمین دهه فجر انقلاب اسلامی را گرامی می‌دارند و به فجرآفرینان که شهدای انقلاب و امام خمینی در رأس آنان قرار دارند، درود و سلام می‌فرستند.

نکته درخور توجه این است که دولتمردان آمریکایی و سران بعضی از کشورهای اروپایی در طول ۴۱ سال گذشته بارها این خواسته خود را در قالب یک پیش‌بینی مطرح کرده بودند که نظام جمهوری اسلامی دوامی نخواهد داشت و به‌زودی سقوط خواهد کرد. تقریبا در تمام دهه‌های چهارگانه گذشته این وعده را سران این کشورها به خود و ضدانقلابیون فراری ایرانی دادند؛ ولی هیچگاه خواب آنها تعبیر نشد و همواره آنها با بن‌بست مواجه شدند و ملت ایران با موفقیت به راه خود ادامه داد.

تردیدی نیست که در زمینه این ناکامی دولت‌های آمریکایی و اروپایی هیچ عاملی مؤثرتر از مقاومت مردم بیدار و هوشیار ایران نبوده و در تمام ۴۱ سال گذشته همین مقاومت هوشیارانه بود که توانست این انقلاب را به پیش ببرد و دشمنان آن را با شکست مواجه کند. به همین دلیل، مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید قدردان این مردم باشند و با تمام توان در راه خدمت به آنان تلاش نمایند و دقت کنند کمتر اشتباه کنند؛ زیرا هر اشتباهی ظلم به این ملت محسوب می‌شود، حالا پس از ۴دهه آزمون و خطا مفهومی ندارد و پذیرفته نیست چه در مسائل داخلی و چه در روابط خارجی، دلبستن به مذاکره برای حل مشکلات داخلی هیچ توجیهی ندارد.

واقعیت این است که ملت ایران، همانگونه که امام خمینی فرمودند، ملت بزرگ و فداکاری است. اصل پیروزی انقلاب اسلامی مرهون فداکاری این مردم است، پیروزی در دفاع مقدس با فداکاری این مردم حاصل شد، به شکست کشاندن تحریم‌ها و فشارهای گوناگون ۴۱ سال گذشته که دولت‌های غربی با توسل به آنها سودای نابودی نظام جمهوری اسلامی را در سر داشتند نیز کار همین مردم بود و اکنون نیز نقش بر آب شدن نقشه‌های رئیس‌جمهور آمریکا و همدستان و مشاوران او با حضور مردم ایران در صحنه‌های گوناگون مقاومت است که صورت می‌گیرد. با توجه به همین ویژگی‌ها بود که امام خمینی می‌فرمود مردم ولی‌نعمت ما هستند و همه مسئولین باید در خدمت آنان باشند.

در مقابل این‌همه فداکاری و مقاومت مردم، متأسفانه مسئولان آنچنان که شایسته است به وظایف خود در حراست از دستاوردهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی عمل نکرده‌اند. مشکلاتی که همواره مردم در زندگی و معیشت خود با آن مواجه بوده‌اند و اکنون نیز هستند، ظلمی است که به دلیل کوتاهی مسئولین در انجام وظایف انقلابی و قانونی‌شان بر مردم تحمیل شده است. مشکل از قانون اساسی و سایر قوانین نیست، مشکل از عمل نکردن به قانون، دور زدن قانون و سوءاستفاده‌هایی است که عده‌ای فرصت‌طلب از بی‌توجهی‌ها و نزاع‌های بیهوده مسئولین می‌کنند. اینکه عده‌ای برج عاج نشین شده‌اند و عده‌ای به نان شب محتاجند و این روزها را به سختی گذران زندگی می‌کنند، دلیلی غیر از ضعف مسئولین، ضعف نظارت و سرپیچی از عمل به قانون ندارد و در این فجر مردم باید برای انتخاب خود تصمیم با بصیرت بگیرند و به نامزدهایی رأی دهند که بتوانند به‌خوبی از حقوق مردم پاسداری کنند و عرضه نظارت بر امور و اجرای قانون را داشته باشند تا معیشت و اقتصاد به مسیر درست برگردد و عدالت اقتصادی حکمفرما شود.

درست است که مردم ایران در روز ۲۲ بهمن امسال با حضور در راهپیمایی جشن ۴۱ ساله شدن انقلاب اسلامی، ناکامی دولتمردان آمریکایی را به رخ آنها خواهند کشید، ولی این واقعه بزرگ نباید به مسئولین کشور اجازه بدهد کوتاهی‌های خود را توجیه نمایند.

اکنون پس از ۴۱ سال کوتاهی‌ها و تقصیرهای برخی مسئولان که زمینه‌ساز فساد و بی‌عدالتی در میان قشرهای محروم جامعه شده قابل توجیه نیست. در سال‌های آینده نسل‌های اول و دوم انقلاب که یاران امام خمینی و همراهان انقلاب بوده‌اند به مرور جای خود را به نسل‌های جدید خواهند داد و سیمای کارگزاران نظام کاملا تغییر خواهد کرد و البته استارت این مهم در همین انتخابات پیش رو خواهد خورد. این تغییر خواسته یا ناخواسته تنها در اشخاص و ظواهر امور نخواهد بود، بلکه بسیاری از راهبردها و سازوکارها نیز به اقتضای تحولات اجتماعی و گذشت زمان دچار تنوع و تغییر خواهد شد.

آنچه اهمیت دارد، باقی ماندن اصول و بنیان‌های اساسی و استواری است که ارکان انقلاب اسلامی را تشکیل می‌دهد؛ استقلال و عدم وابستگی، آزادی، مشارکت مردم، اسلامی بودن هویت نظام، دوری از اشرافی‌گری و رفتار طاغوتی، گسترش عدالت!

اگر فرزندان این مرز و بوم  با تفاوت‌های طبیعی ظاهری به این اصول و آرمان‌ها وفادار باشند، انقلاب اسلامی در مقابل همه حمله‌ها و هجوم‌ها مقاومت خواهد کرد و پایدار خواهد ماند و روزی که ما نیستیم صدسالگی انقلاب اسلامی را جشن خواهند گرفت. تردیدی نیست که مردم کوتاهی‌ها و ناکارآمدی‌ها و کج‌سلیقگی‌های مسئولان را جبران می‌کنند، هرچند برخی مسئولان چنان سخن برانند که مردم دلخور شوند.