به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس از سنندج، بهمن مرادنیا ظهر امروز در اولین جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستاییان استان کردستان که در  سالن شهدای گمنام  استانداری برگزار شد، اظهار داشت: باید از همه فرصت‌ها برای روستاییانی که هنوز زیر پوشش بیمه قرار نگرفته‌اند استفاده شود.

وی  از نهادهای حمایتی بازنگری و ارائه آمار روستاییان فاقد بیمه را درخواست کرد و افزود: مرزنشینان استان باید از محل فروش سوخت بیمه شوند.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه حدود ۲۸ هزار خانوار در حاشیه مرزی استان ساکن هستند، ادامه داد: در بحث پیله‌وری و هم از محل فروش سوخت در فروردین امسال، مبلغ یک میلیون تومان به هر خانوار مرزنشین استان پرداخت شده است که اگر بخشی  از این پرداختی‌ها برای بیمه اجتماعی آنان اختصاص دهیم کار بسیار ارزشمندی صورت می‌گیرد.

مرادنیا خاطرنشان کرد: سال گذشته بیمه صندوق روستاییان، عشایر و کشاورزان حدود ۵۷ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و مردمی دریافت کرده است لذا با توجه به آمار بیکاری در استان اگر از این پول‌ها و منابع برای سرمایه‌گذاری و اشتغال پایدار جوانان و روستاییان به عنوان راهبرد بهره‌ ببریم بسیاری از مشکلات در این حوزه مرتفع خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به مشکلات مالی و درآمد پایین عده‌ای از  روستاییان شاید امکان پرداخت حق بیمه سالیانه برای آنان فراهم نباشد بنابراین از منابع دیگر برای بیمه‌کردن این قشر زحمتکش باید استفاده کرد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۷/ق