به گزارش پایگاه خبری ربیع، مراسم تجلیل از حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی و معارفه حجت الاسلام والمسلمین احمد دیانی به عنوان سرپرست جامعه الزهرا علیهاالسلام با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی رییس هیات امنای این مؤسسه علمی آموزشی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی در این جلسه در جمع کارکنان جامعه الزهرا علیهاالسلام با قدردانی از همه همکاران و کسانی که در طول تاریخ حیات جامعه الزهرا علیهاالسلام در خدمت این موسسه بودند، اظهار داشت: از رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله‌العالی نیز به دلیل اعتماد به بنده در انتصاب و نیز در پذیرش استعفا تشکر می کنم.

وی درباره دلیل استعفای خود از مدیریت جامعه الزهرا علیهاالسلام گفت: دوره سه ساله مدیریت بنده سال گذشته به پایان رسید و برای دور جدید نیز بنای بر پذیرش مسئولیت نداشتم، اما هیات محترم امنا برای یک دوره ۵ ساله این مسئولیت را به بنده سپردند. البته بنده سال گذشته به دلیل برخی مشکلات مانند مدرک تحصیلی، بودجه و غیره استعفا کرده بودم که آن دلایل، علت محدثه بود، اما اکنون به دلیل بیماری فشار خون و وضعیت جسمانی توان پذیرش این مسئولیت و ادامه همکاری را ندارم.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی ادامه داد: بیماری فشار خون بر اثر استرس کاری تشدید می‌شود، وقتی این فشارها کاسته شود، وضعیت بهتر خواهد شد، لکن بیماری واقعا برایم مشکل آفرین بود و اینطور نبود که بهانه ای برای فرار از مسئولیت باشد؛ چرا که همین الان توانایی برگزاری چندین کلاس و درس خارج را دارم که البته فعالیت علمی، استرش و فشار کار اجرایی را ندارد.

وی افزود: بنده از روز اول پذیرش این مسئولیت، مقید بودم همه قوانین و مصوبات را اجرا کنم. از این رو نسبت به کارکنان خواهری که سرپرست خانوار نبودند و حق اولاد می گرفتند، پس از دستور شورای سیاستگذاری برای حذف آن، این کار انجام شد یا پرداخت فوق العاده ویژه دایره وسیعی داشت که با اعلام شورا مقرر شد بر اساس مصوبه شورای سیاستگذاری اقدام شود. این تصمیمات با وجود اینکه فشار داخلی را بر مدیر افزایش می داد ولی چون مصوبه و قانون بود انجام شد.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی خاطرنشان کرد: ارائه اطلاعات طلاب به مرکز خدمات، اطلاعات مورد نیاز شورای سیاستگذاری و هیات امنا از جمله مواردی است که به همه معاونان ابلاغ شد تا در این زمینه همکاری کنند، هرچند در برخی موارد به دلیل نبود بانک اطلاعات جامع با تاخیر انجام شد، اما پیگیری زیادی برای انجام صورت گرفت.

وی با اشاره به تلاش برای حفاظت از کیان جامعه الزهرا علیهاالسلام، بیان داشت: از روز نخست پذیرش این مسئولیت دیدم ارگان های مختلفی در جامعه الزهرا علیهاالسلام دفتر دارند و به صورت مستقل کار می کنند ما با این استدلال که جامعه الزهرا علیهاالسلام یک مدیر دارد همه این موارد را ساماندهی و تحت یک مدیریت واحد قرار دادیم. در بحث بودجه، در حد شش ماه مقاومت کردم تا بودجه این موسسه کاهش نیابد، اما وقتی قانون شد آن را پذیرفتیم. در مساله کتاب سال بانوان، این همایش را برای جامعه الزهرا علیهاالسلام تثبیت کردیم. برای مدرک تحصیلی ۴ سال تلاش و به همه نامه نگاری کردم تا مسیر آن باز شد و چندین هزار مدرکی که در معاونت آموزش مانده بود، صادر شد.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی اضافه کرد: در دوره مسئولیت برای خودم هیچ ویژگی خاصی قائل نبودم، برای همین هیچ امکانات خاصی در دفتر مدیریت اضافه نشد و تاکید کردم بدون اجازه هیچ تغییری در دفتر انجام نشود.

وی با اشاره به مشکلات سنگین در مسیر مدیریت این مجموعه به برخی مسائل موجود اشاره کرد و گفت: با این وجود به دلیل اعتقاد قلبی به اینکه صاحب این بیت، حضرت زهرا علیهاالسلام است، ایستادیم و با لطف خدا مشکلات را حل کردیم و در طول این سال‌ها حتی اجازه ندادیم حقوق کارکنان یک روز به تاخیر بیفتد.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی با اشاره به اصلاح چارت و سازمان نفرات جامعه الزهرا علیهاالسلام با همراهی هیات امنا، گفت: این اصلاحات انجام و بخشی از آن ابلاغ هم شده است. الان توقع این است که تغییر وضعیت انجام شود چراکه معنا ندارد نیرویی در یک مجموعه به مدت ۱۰ سال به عنوان نیروی ساعتی مشغول به فعالیت باشد.

وی شرایط فعلی جامعه الزهرا علیهاالسلام را رو به رشد و مناسب دانست و اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده همه بخش های مورد نیاز در جامعه الزهرا علیهاالسلام شکل گرفته است. بخش نخبگان، اداره نظارت و بازرسی، بخش کوتاه مدت ایرانی، اداره املاک و مستغلات، بخش تربیت مدرس، تربیت مترجم، تربیت محقق، انتشار نشریات مختلف علمی پژوهشی و علمی تخصصی با همین نیروهای موجود شکل گرفته است و جای نگرانی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی با اشاره به فعالیت های انجام شده در مورد منابع پایدار بیان داشت: اگر این مساله با جدیت ادامه یابد به لطف خدا در آینده این موسسه علمی از بوجه های دولتی بی نیاز خواهد شد. فرمان مقام معظم رهبری که به صراحت دستور دادند در قم برای جامعه الزهرا علیهاالسلام رقیب تراشی نشود و موید آن نامه مرحوم حضرت آیت الله یزدی به شورای سیاستگذاری در این باره است نیز باید اجرایی شود.

وی در پایان از همه همکاران حلالیت طلبید و اظهار امیدواری کرد: مجموعه جامعه الزهرا علیهاالسلام روز به روز مراحل رشد و پیشرفت خود را با سرعت بیشتری طی کند.